Puchar Polski i Nadzieje Olimpijskie Grudziądz 2013 – Bez rewelacji

Młodzi kolarze Warmii i Mazur startowali w minionyweekend w Pucharze Polski w Grudziądzu, gdzie była ostatnia okazja by zdobyć punkty uprawniające do występu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski juniorów. . Niestety nie zanotowaliśmy sukcesów, najlepiej spisali się młodzicy, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w wyścigu Nadziei Olimpijskich.W czasówce Daniel Burczak z Warmii Biskupiec byl trzeci, ze startu wspólnego Marta Jaskulska piąta.

 

 

Dłuższa przerwa w startach nie wyszła na dobre starszym kolarzom Warmii, którzy stanowią w Grudziądzu nasza największą siłę. Teraz trzeba nadrobić stracony czas.

W wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniorów mlodszych najbardziej liczylismy na Adriana Mrówkę z LUKS MDK Przyjaźń Bartoszyce. Zabrał sie do kilkuosobowej ucieczki i była kolejna szansa na zajęcie wysokiego miejsca. Nestety, nie wszyscy w tej grupce byli chetni do współpracy i w efekcie peleton dogonił śmiałków, a na finiszu zmęczony Adrian nie odegral większej roli.

Wyniki

Jazda indywidualna na czas

Kobiety Open (15 km)

1 PAWŁOWSKA Katarzyna GSD KALISTO 19:21,72 00:00,00

2 KARDAS ALEKSANDRA ALKS „STAL- Ocetix-Iglotex” Grudziądz  20:45,12 01:23,40

3 DROZDEK Agata BCM Nowatex Ziemia Darłowska 20:46,84 01:25,12

……………………………………………..

14 STAŃCZAK Aleksandra LKK Warmia Biskupiec 22:33,99 03:12,27

Juniorki (15 km)

1 DROZDEK Agata BCM Nowatex Ziemia Darłowska 20:46,84 00:00,00

2 PIETRZAK Łucja UKS Koźminianka Koźminek 20:55,17 00:08,33

3 DZIUBA Bogumiła BCM Nowatex Ziemia Darłowska 21:07,03 00:20,19

……………………………………………………

8 STAŃCZAK  Aleksandra LKK Warmia Biskupiec 22:33,99 01:47,15

Juniorki młodsze (10 km)

1 RÓŻYŃSKA Nikola ALKS STAL Grudziądz 14:41,84 00:00,00

2 PIKULIK Daria BCM NOWATEX Ziemia Darłowska 14:47,26 00:05,42

3 ZIĘBA Marta MKS Emdek Budopol Bydgoszcz 14:49,03 00:07,19

………………………………………

16 ZYSK Natalia MSR Mrągowo 15:30,58 00:48,74

23 STAŃCZAK Patrycja LKK Warmia Biskupiec 15:57,49   01:15,65

26 KMIOŁEK  Klaudia LKK Warmia Biskupiec 16:14,14 01:32,30

Młodziczki (5 km)

1 KONOPKA Wiktoria BCM NOWATEX Ziemia Darłowska 07:27,85 00:00,00

2 BIELAWSKA Klaudia UKS Koźminianka Koźminek 07:32,92 00:05,07

3 SZYSZKA Julia UKS Orion Gm. Grudziądz 07:37,81 00:09,96

……………………………………………..

7 JASKULSKA  Marta LKK Warmia Biskupiec 07:41,59 00:13,74

13 NIEDZWIECKA Karolina WMKS 08:25,41 00:57,56

14 WIERNIEJCZYK Karolina  WMKS 08:34,59 01:06,74

22 KIZUK Karolina WMKS 09:44,15 02:16,30

Juniorzy (15 km)

1 SOŁTYS Aleks LKS Baszta Golczewo 18:42,99 00:00,00

2 SOLIŃSKI Patryk GKK OPTY Grodzisk Mazowiecki 18:49,35 00:06,36

3 GÓRECKI Patryk KS Olimpic Piaseczno 18:49,36 00:06,37

…………………………………….

32 DANIEL Arkadiusz MSR Mrągowo 21:17,49 02:34,50

36 ŻARNOCH  Wojciech MSR Mrągowo 22:27,52 03:44,53

Juniorzy młodsi (10 km)

1 STANISZEWSKI Daniel KKS Ciechanów   12:31,93 00:00,00

2 SAJNOK Szymon GKS Cartusia Kartuzy  12:40,94 00:09,01

3 KORCZ Szymon UKS Jedynka Limaro Kórnik 12:52,49 00:20,56

…………………………………………

26 RYDEL Marek LKK Warmia Biskupiec 13:45,69 01:13,76

40 RAICH Bartłomiej MSR Mrągowo 13:59,60 01:27,67

51 KACZMARYK Krzysztof LKK Warmia Biskupiec 14:13,57 01:41,64

52 PACHUCKI Mateusz LKK Warmia Biskupiec 14:15,29   01:43,36

63 PIOTROWSKI Mateusz BKK Rant Bartoszyce 14:34,65 02:02,72

70 KOSTRUBSKI Paweł LKK Warmia Biskupiec 14:50,93  02:19,00

76 PIEKARA   Arkadiusz BKK Rant Bartoszyce 16:03,08 03:31,15

77 NAŁYŚNIK Michał BKK Rant Bartoszyce  16:04,56 03:32,63

Młodzicy (5 km)

1 KWIATKOWSKI Maciej UKS Sprint Grębocin 06:52,25 00:00,00

2 GOITOWSKI Krzysztof GKS Cartusia Kartuzy 06:54,4 00:02,16

3 BURCZAK   Dawid LKK Warmia Biskupiec 07:03,41 00:11,16

……………………………….

6 BALCER Bartłomiej LKK Warmia Biskupiec 07:06,62 00:14,37

15 NALEPA Michał MSR Mrągowo 07:35,07 00:42,82

Wyścigi ze startu wspólnego

Kobiety Open (86,5 km)

1 PAWŁOWSKA Katarzyna GSD KALISTO 02:26:42

2 WASIUK Olga MAYDAY TEAM Start Lublin

3 PIETRZAK Łucja UKS Koźminianka Koźminek 02:31:30

………………………………………………

13 STAŃCZAK  Aleksandra LKK Warmia Biskupiec 02:31:30

Juniorki (86,5 km)

1 PIETRZAK Łucja UKS Koźminianka Koźminek 02:31:30

2 JACYSZYN Patrycja BCM Nowatex Ziemia Darłowska

3 PŁOSAJ Nikol UKS Jedynka Limaro Kórnik

…………………………………..

8 STAŃCZAK   Aleksandra LKK Warmia Biskupiec 02:31:30

Juniorki młodsze (51,9 km)

1. KARWACKA Marlena BCM NOWATEX Ziemia Darłowska 01:43:33

2. LACH Marta UKS Sokół Kęty

3. PIKULIK Daria BCM NOWATEX Ziemia Darłowska

……………………………………………….

10. KMIOŁEK Klaudia LKK Warmia Biskupiec

12. LIPIEJKO Karolina LUKS Przyjaźń Bartoszyce

22. ZYSK Natalia MSR Mrągowo

26. STAŃCZAK Patrycja LKK Warmia Biskupiec

Młodziczki (17,3 km)

1 KUMIĘGA Karolina KS Romet Renex Bydgoszcz 00:38:26

2 PRZYBYLAK Karolina KKS Gostyń

3 BIELAWSKA Klaudia UKS Koźminianka Koźminek

…………………………………..

5 JASKULSKA Marta LKK Warmia Biskupiec

21 WIERNIEJCZYK Karolina WMKS

22 KIZUK Karolina WMKS

23 NIEDZWIECKA Karolina WMKS

26 CZAPLICKA  Sandra LUKS Przyjaźń Bartoszyce

Juniorzy (103,8 km)

1. GÓRECKI Patryk KS Olimpic Piaseczno 02:37:04

2. WOLNY Karol KKS Gostyń 02:37:29

3. TOMASZEWSKI Krzysztof LUKS Trójka Piaseczno

……………………………..

20. OSTROMECKI Marcin WMKS Olsztyn 02:37:59

25. DANIEL Arkadiusz MSR Mrągowo

29. BARANOWSKI Paweł WMKS Olsztyn 02:39:29

Juniorzy młodsi (69,2 km)

1. BANASZEK Norbert BDC NOSiR N.D.Mazowiecki 01:49:05

2.BANASZEK Alan BDC NOSiR N.D.Mazowiecki

3. SÓJKA Mikołaj   KTK Kalisz

………………………………………..

31. RYDEL Marek LKK Warmia Biskupiec

37.PACHUCKI  Mateusz LKK Warmia Biskupiec

49. RAICH Bartłomiej MSR Mrągowo

60. MRÓWKA Adrian LUKS Przyjaźń Bartoszyce

62. KLUCZNIK   Bartłomiej LUKS Przyjaźń Bartoszyce 01:49:37

65. PAZIK Patryk LUKS Przyjaźń Bartoszyce 01:51:44

67. KACZMARYK Krzysztof LKK Warmia Biskupiec 01:53:17

72. KOSTRUBSKI Paweł LKK Warmia Biskupiec

Młodzicy (34.6 km)

1. KWIATKOWSKI Maciej UKS Sprint Grębocin 01:10:36

2. MĄDRZEJEWSKI Damian UKS Sokół Wielkie Rychnowo 01:11:17

3. ROCHNA Daniel UKS Sprint Grębocin

……………………………………….

11. NALEPA Michał MSR Mrągowo

15. BURCZAK Dawid LKK Warmia Biskupiec

23.BALCER Bartłomiej LKK Warmia Biskupiec

58. BUŹKOL Michał LUKS Przyjaźń Bartoszyce 0:1:14:28

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x