Puchar Polski w Zamościu – Niedziela dla Moniki Kopińskiej

W Zamościu zakończył się Puchar Polski juniorów i juniorów młodszych w kolarstwie szosowym. Reprezentowały nas tylko dziewczęta, bowiem chłopcy uczestniczyliw międzynarodowym wyścigu :Niemen”. Jak zwykle pierwszego dnia rozgrywano jazdę indywidualną na czas, w której świetnie pojechały zawodniczki Warmii Biskupiec. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła specjalizująca się w tej konkurencji Bogumiła Dziuba. W niedziele ze startu wspólnego formą błysnęła Monika Kopińska, która przegrała tylko z Litwinką.

 

I dzień

Bogusia „wykręciła” na dystansie 10 kilometrów najlepszy czas, ale i pozostałe reprezentantki Warmii i Mazur pojechały dobrze, Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Marlenę Syczewską. Kolejna zawodniczka z Biskupca Aleksandra Stańczak była osiemnasta, ale ona woli ścigać się ze startu wspólnego, a ponadto na trasie miała defekt i straciła kilkanaście sekund. Lepszy czas od niej zanotowała Magdalena Wróbel z Orlika Nawiady – 13 miejsce.

W grupie juniorek (dystans 15 km) wystartowały dwie zawodniczki z Biskupca. Monika Kopińska, która nie lubi jeździć na czas była ósma, ale przed nią znalazły się aż trzy Litwinki, więc w klasyfikacji krajowej zajęła piąta lokatę. Straciła do zwyciężczyni Ruty Zemaitite (Litwa) ponad półtorej minuty. Sporo. Agata Balcerek była dwunasta ze strata prawie trzech minut.

W niedzielę wyścigi ze startu wspólnego i tu trener Jerzy Kowalski liczy na Olę Stańczak i Monikę Kopińską, z tym że jak stwierdził, dziewczyny nie będą ryzykować za wszelką cenę, bowiem w przyszłym tygodniu odbędą  Mistrzostwa Polski, a one są w tym sezonie priorytetem.

 

II dzień

W niedziele w wyścigu ze startu wspólnego najlepiej z naszych reprezentek pojechała Monika Kopińska w kategorii juniorek. Na metę wpadła 11-osobowa czołówka, którą przyprowadziła Litwinka Ruta Zemaitite (wygrała też czasówkę), a zawodniczka Warmii popisała się dobrym finiszem. To bardzo optymistyczne przed Mistrzostwami Polski, bowiem możliwy jest podobny scenariusz. Agata Balcerek przyjechała bardzo daleko.

Wyścig juniorek młodszych nie ułożył sie  pomyślnie. Mimo ataków z naszej strony przyjechała duża grupa. W takiej sytuacji najlepiej czuła się Magdalena Wróbel z Orlika Nawiady, która zajęła czwarte miejsce. Aleksandra Stańczak była 14, a Bogumiła Dziuba 16. Dziewczyny z Biskupca wolą indywidualne akcje, na finiszu nie są tak szybkie. Marlena Syczewska daleko.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x