Rekonesans na trasie MP – Marzena trzecia, ale będzie lepiej

Zawirowania pogody, niespodziewany atak zimy spowodowały, że w miniony weekend zamiast zaplanowanych dwóch wyścigów w kolarstwie przełajowym, obył się jeden, w niedzielę w Gościęcinie. Impreza zapowiadała się bardzo interesująco, bowiem stawką były nie tylko punkty Pucharu Polski. Na tej samej trasie za trzy tygodnie zaplanowane są Mistrzostwa Polski. Nasza najlepsza zawodniczka Marzena Wasiuk zajęła trzecie miejsce, ale jak zapowiedziała w MP będzie na pewno lepiej. Trzymamy za słowo.

Zawodniczka PRIM-u Ełk przyjechała za Dorotą Warczyk z Tomaszowa Mazowieckiego i Magdalena Pyrgies (Sosnowiec), ale specjalnie się tym nie przejęła, sugerując, że dla niej najważniejsze są Mistrzostwa Polski.

– Jestem jeszcze w trakcie intensywnego treningu i moja forma jest nierówna – mówi Pani Marzena. Tak było też tydzień temu, gdzie w Ełku nie udało mi się wygrać, a dzień później w Giżycku zwyciężyłam bez kłopotów. Zawsze lubiłam startować w Gościęcinie, odniosłam tu sporo sukcesów, ale trasa wyścigu zmieniła się, tamtą lubiłam bardziej. Wszystko i tak zależeć będzie od  formy, pogody i nawierzchni. Na lodzie i śniegu nie czuję się najlepiej, wolałabym, żeby było trochę błota. Ale to tylko pobożne życzenia. Bez względu na warunki walczyć będę o mistrzostwo, przecież bronię tytułu.

Do MP odbędzie się jeszcze kilka wyścigów m. in. w Wydminach (Puchar Polski), jest czas by doszlifować formę. W tamtym sezonie premią za tytuł był udział w mistrzostwach świata.  W styczniu najważniejsza impreza międzynarodowa odbędzie się w Niemczech, a więc być może PZKol. znów zdecyduje się tam wysłać najlepszą zawodniczkę w kraju.

W Gościęcinie startowały też juniorki PRIM-u Ełk. Agnieszka Biedrzycka zajęła siódme, a Izabela Wasiuk ósme miejsce. Nie uczestniczyła w imprezie Olga Wasiuk, która rozchorowała się po wyścigach w Ełku i Giżycku

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x