Ruszyły Maratony Kresowe MTB – W Michałowie Pucharze Polski mocne akcenty z Warmii i Mazur

Ruszył cykl Maratonów Kresowych MTB. Od razu z wysokiego „c”, bowiem wyścig w Michałowie zaliczany był do Pucharu Polski. Obsada była więc wyjątkowo mocna, a dominowali zawodnicy z grup profesjonalnych. Wygrał Wojciech Halejak (JBG-2) w czołówce na siódmej pozycji przyjechał mrągowian Patryk Piasecki JBG-2), a tuż za nim jako pierwszy spoza Elity Grzegorz Czetyrko (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn).

Maraton Kresowy w Michałowie odbywał się pod hasłem „Dzika Puszcza” i przebiegał niemal w całości po terenach Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Amatorzy walczyli też z determinacją, a reprezentanci Warmii i Mazur zaznaczyli swą obecność, głównie w kategoriach wiekowych.

W maratonie pierwszy w grupie Master był Piotr Wiśniewski (Ełk), w półmaratonie zwycięstwa odnieśli: Szymon Gryn (Prostki) – kat. młodzik, Andrzej Piasecki (Mrągowo) – kat. weteran, Magda Bałdyga (Prostki) – kat. junior i Lucyna Gorczak-Cała (Mrągowo) – kat. Fit.

Wyniki

Maraton

Open

1 HALEJAK WOJCIECH Gliwice PP ELITA JBG-2 Professional MTB Team 03:04:47

2 KOZAK MARIUSZ Gliwice PP ELITA JBG-2 Professional MTB Team 03:05:12

3 KRZYWY KRZYSZTOF GDAŃSK PP ELITA NEXUS TEAM 03:05:13

4 BRZÓZKA PIOTR Ustroń PP ELITA JBG-2 Professional MTB Team 03:05:16

5 MICHAŁEK MARIUSZ Istebna PP ELITA JBG-2 Professional MTB Team 03:05:25

6 KAISER ANDRZEJ Bytów PP ELITA Euro Bike Kaczmarek Electric Team 03:05:33

7 Piasecki Patryk Mrągowo PP ELITA JBG-2 Professional MTB Team 03:10:12

8 CZETYRKO GRZEGORZ OLSZTYN PP CYCLOSPORT Kross Centrum Rowerowe Olsztyn 03:12:36

21 Mikielski Witold Olsztynek Elita   03:29:29

23 CIUNEL PAWEŁ Olsztyn PP CYCLOSPORT Kross Centrum Rowerowe Olsztyn 03:32:19

27 Tumaniec Dariusz Olsztyn PP MASTERS I Kross Centrum Rowerowe Olsztyn 03:37:11

32 Wiśniewski Piotr Ełk Master PT Mazury Team Ełk 03:41:32

40 WAWRZYNIAK SŁAWOMIR OLSZTYN PP MASTERS II Kross Centrum Rowerowe Olsztyn 03:46:26

43 Zalewski Paweł Ełk Elita Plus PT Mazury Team Ełk 03:49:08

44 Perkowski Damian Prostki Orlik UKS Wygoda Peleton 03:49:32

45 Golub Dariusz Ełk Master MTB TEAM EŁK 03:50:58

54 Chrzanowski Piotr Ełk Elita   04:03:11

63 Kulik Ryszard Ełk Master PT Mazury Team Ełk 04:11:50

79 Olszewski Sławomir Ełk Super Master MTB TEAM EŁK 04:27:50

87 Dadura Tomasz Ełk Master MTB TEAM EŁK 04:41:02

Kategorie

Orlik

4 Perkowski Damian Prostki Orlik UKS Wygoda Peleton 03:49:32

Elita

3 Mikielski Witold Olsztynek Elita   03:29:29

9 Chrzanowski Piotr Ełk Elita   04:03:11

Elita Plus

7 Zalewski Paweł Ełk Elita Plus PT Mazury Team Ełk 03:49:08

Master

1 Wiśniewski Piotr Ełk Master PT Mazury Team Ełk 03:41:32

4 Golub Dariusz Ełk Master MTB TEAM EŁK 03:50:58

9 Kulik Ryszard Ełk Master PT Mazury Team Ełk 04:11:50

18 Dadura Tomasz Ełk Master MTB TEAM EŁK 04:41:02

Super Master

7 Olszewski Sławomir Ełk Super Master MTB TEAM EŁK 04:27:50

{AdmirorGallery}kresowe501{/AdmirorGallery}

Fot. maratony kresowe

Półmaraton

Open

1 Kadłubowski Krzysztof Białystok Junior UKS Wygoda Peleton 01:15:27

2 Małek Olaf Żary Orlik LKS TRASA Zielona Góra 01:16:58

3 Siewierski Tomasz Lublin Elita Plus SKLEP ROWEROWY BIKE BOYS 01:17:31

4 Różalski Kamil Lublin Elita SKLEP ROWEROWY BIKE BOYS 01:17:31

5 Michnowski Jakub Białystok Junior Warszawski Klub Kolarski 01:17:47

6 Myć Bartosz Biała Podlaska Elita   01:17:47

…………………………………..

16 Skorobogaty Rafał Olsztyn Elita Plus   01:19:53

23 Lenkiewicz Paweł Wydminy Elita Masters Giżycko 01:20:42

31 Gryn Szymon Prostki Młodzik   01:21:50

58 ZALEWSKI DAWID MRĄGOWO Elita Oko Tygrysa Team 01:26:28

62 Supiński Janusz Prostki Super Master   01:26:59

63 Rogala Dariusz Gołdap Master Łowcy Przygód Gołdap 01:27:05

67 Piasecki Andrzej Mrągowo MK Weteran 01:27:12

68 Kuczyński Tomasz Ełk Junior   01:27:18

72 Krom Wojciech Olsztyn Elita Kross Centrum Rowerowe Olsztyn 01:27:40

74 FITAS MARIUSZ EŁK Master   01:27:54

81 Brochacki Lech Ełk Super Master MTB TEAM EŁK 01:29:23

89 Piotrowski Tomasz Olsztyn Master   01:30:47

93 Charubin Sławomir PISZ Super Master Luz Grupa Mragowo 01:31:35

95 ZALEWSKI WIESŁAW MRĄGOWO Super Master   01:31:42

107 Gajdziński Dariusz Prostki Master   01:33:21

109 Grela Wiesław Ełk MK Weteran MTB TEAM EŁK 01:34:01

110 Skoczeń Grzegorz Chełm Elita   01:34:12

112 Markowski Rafał Mrągowo Master Luz Grupa Mragowo 01:34:33

116 Sadowski Robert Gołdap Master Łowcy Przygód Gołdap 01:34:57

126 Grzegorczyk Daniel Ełk Elita Plus MTB TEAM EŁK 01:37:29

144 Wawer Robert Prostki Master ARGEMA.PL 01:40:34

148 Ziółkowski Grzegorz Kątrzyn Elita   01:41:57

192 Grzegorczyk Tadeusz Ełk MK Weteran MTB TEAM EŁK 01:51:46

Kategorie

Młodzik

1 Gryn Szymon Prostki Młodzik   01:21:50

Junior

12 Kuczyński Tomasz Ełk Junior   01:27:18

Elita

14 ZALEWSKI DAWID MRĄGOWO Elita Oko Tygrysa Team 01:26:28

18 Krom Wojciech Olsztyn Elita Kross Centrum Rowerowe Olsztyn 01:27:40

33 Ziółkowski Grzegorz Kątrzyn Elita   01:41:57

Elita Plus

5 Skorobogaty Rafał Olsztyn Elita Plus   01:19:53

25 Grzegorczyk Daniel Ełk Elita Plus MTB TEAM EŁK 01:37:29

Master

12 Rogala Dariusz Gołdap Master Łowcy Przygód Gołdap 01:27:05

14 FITAS MARIUSZ EŁK Master   01:27:54

21 Piotrowski Tomasz Olsztyn Master   01:30:47

26 Gajdziński Dariusz Prostki Master   01:33:21

27 Markowski Rafał Mrągowo Master Luz Grupa Mragowo 01:34:33

28 Sadowski Robert Gołdap Master Łowcy Przygód Gołdap 01:34:57

36 Wawer Robert Prostki Master ARGEMA.PL 01:40:34

Super Master

5 Supiński Janusz Prostki Super Master   01:26:59

7 Brochacki Lech Ełk Super Master MTB TEAM EŁK 01:29:23

10 ZALEWSKI WIESŁAW MRĄGOWO Super Master   01:31:42

Weteran

1 Piasecki Andrzej Mrągowo MK Weteran 01:27:12

2 Grela Wiesław Ełk MK Weteran MTB TEAM EŁK 01:34:01

8 Grzegorczyk Daniel Ełk Elita Plus MTB TEAM EŁK 01:37:29

Półmaraton

Kobiety

1 Radziszewska Klaudia Studzianki Kobiety Sport UKS Wygoda Peleton 01:26:44

2 Myć Jolanta Biała Podlaska Kobiety Sport 01:28:21

3 Piwowar Iwona Firlej Kobiety Super Fit SKLEP ROWEROWY BIKE BOYS 01:33:40

4 Wójtowicz Monika Chełm Kobiety Sport 01:36:11

5 Gorczak – Cała Lucyna Mrągowo Kobiety Fit Pro Women MTB Team 01:36:16

6 Bałdyga Magda Prostki Kobiety Junior 01:37:08

……………………………………………………………………….

7 Świderska Anna Ełk Kobiety Super Fit MTB TEAM EŁK 01:38:40

9 Wawer Łucja Prostki Kobiety Junior ARGEMA.PL 01:40:48

32 Kuszyńska Lidia Ełk Kobiety Junior 02:03:14

Kategoria

Junior

1 Bałdyga Magda Prostki Kobiety Junior 01:37:08

2 Wawer Łucja Prostki Kobiety Junior ARGEMA.PL 01:40:48

7 Kuszyńska Lidia Ełk Kobiety Junior 02:03:14

Fit

1 Gorczak – Cała Lucyna Mrągowo Kobiety Fit Pro Women MTB Team 01:36:16

Super Fit

2 Świderska Anna Ełk Kobiety Super Fit MTB TEAM EŁK 01:38:40

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk giżycko Goldap Kętrzyn Kolarstwo Mrągowo Olsztyn Olsztynek Prostki Wydminy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x