Spotkanie w Muzeum Sportu – Małgorzata Jasińska lubi wyzwania

Gościem Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie była tym razem Małgorzata Jasińska dwukrotna mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym, od dwóch sezonów występująca we włoskich grupach profesjonalnych. Ostatnio podpisała kontrakt ze „stajnią” M. Cipolliniego i jeździć będzie ramię w ramię z najlepszymi zawodniczkami świata. Pani Małgosia opowiadała o swojej karierze, szkoda, że w obecności tak małej liczby kibiców. A przecież to jedna z najlepszych obecnie sportsmenek w regionie i potencjalna olimpijka na Igrzyska w Londynie 2012.

 

Małgorzata Jasińska pochodzi z bardzo usportowionej rodziny. W rodzinnym Barczewie uprawiała kolarstwo od 13 roku życia, podobnie jak jej starsza siostra (10 zawodniczka mistrzostw świata juniorek w Meksyku) jak i brat, który próbował swych sil w polskich grupach. Pod okiem ojca –Janusza przechodziła z powodzeniem kolejne szczeble kariery sportowej, aż przebiła się do ścisłej czołówki krajowej. Trafiła oczywiście do reprezentacji i była uczestniczką największych imprez – mistrzostw świata, gdzie zajmowała lokaty w czołowej dwudziestce.

Po upadku grup zawodowych w kraju zdecydowała się na włoską eskapadę, w czym pomógł jej pochodzący też z Warmii i Mazur znany przed laty zawodnik Andrzej Sypytkowski. Pokazała się z jak najlepszej strony i broniąc barw małego amatorskiego klubu, została zauważona jako zawodniczka odważna, bezkompromisowa. Już w minionym sezonie ścigała się z najlepszymi w wyścigach o Puchar Świata i choć zabrakło spektakularnych sukcesów wysłannicy grupy Marco Cipolliniego polecili ją do składu ekipy.

– Nie ukrywam, że jest to dla mnie duża satysfakcja i jeszcze większe wyzwanie, a ja nie lubię dreptać w miejscu – mówi Pani Małgosia. Mam w grupie obok siebie medalistki największych imprez i zespół jest bardzo mocny. Chcę się jeszcze więcej nauczyć i pokazać się  z jak najlepszej strony w najważniejszych wyścigach. Kolarstwo stało się sportem zespołowym, ale tu własne ambicje też można zaspokoić. Jestem przekonana, że dyrektor sportowy umożliwi mi  rozwój kariery. Za kilka dni wyjeżdżam do Włoch by zapoznać się z planami strategicznymi grupy. Tam omówimy szczegóły startów i moją role w ekipie.

Życzymy więc Pani Małgosi zwycięstw w największych tourach, a przede wszystkim udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

{gallery}gos29{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x