Szykuj formę na „Gwiazdę Mazurską” – Cztery dni niezapomnianych wrażeń, zaczynamy w Szczytnie, kończymy w Nidzicy

W tym roku „Gwiazda Mazurska” będzie organizowana już po raz piąty. Ten wyjątkowy czterodniowy maraton rozgrywany w malowniczych, mazurskich miejscowościach z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest jedyną w Polsce imprezą rowerową, składającą się z etapów i polecaną całym rodzinom, bez limitu wiekowego dla dzieci. W tym roku po długiej przerwie ponownie maraton organizowany przez Cezarego Zamanę odbędzie się w Nidzicy. Zwodnicy będą się również ścigać w Szczytnie, Jedwabnie oraz Purdzie.

 

Organizatorem maratonu jest Cezary Zamana, znany i ceniony kolarz, zwycięzca Tour de Pologne, który jak nikt inny potrafi dzielić się swoją rowerową pasją. Zawodnicy „Gwiazdy Mazurskiej” pojadą trasami wybranymi i ocenionymi pod względem atrakcyjności i bezpieczeństwa właśnie przez wybitnego kolarza.

„Mazury o tej porze roku to wymarzone miejsce na rower. Tu sie urodziłem i mimo, że przejechałem w życiu setki tysiący kilometrów na rowerze w różnych regionach Polski i świata, to właśnie tu czuje się świetnie i bardzo doceniam naturalny krajobraz oraz dziewicze, urokliwe trasy. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić cztery piękne miejscowości, spędzą na rowerze cztery dni, ale jak to zwykle bywa ostatniego dnia, będą żałować, że nie mogą zostać na dłużej. Zapraszamy na maraton, bo to wspaniała alternatywa, by w inny sposób, moim zdaniem ciekawszy, odkryć głębię Mazur, której nie da się zobaczyć pływając łódką. Cieszę się, że po dwóch latach przerwy wracamy z maratonem do Nidzicy” – tak opowiedział o imprezie Cezary Zamana.

Oficjalny start maratonu „Gwiazda Mazurska” odbędzie się 30 maja w Szczytnie, gdzie przeprowadzona zostanie jazda indywidualna na czas, będąca rozgrzewką przed kolejnymi etapami. Następnego dnia 31 maja, uczestnicy spotkają się w Jedwabnie. Tam po rowerowej rywalizacji odbędą się warsztaty rowerowe. W sobotę 1 czerwca start z Purdy. Po maratonie, organizator zaprosi uczestników i osoby towarzyszące do wspólnej zabawy na tradycyjnym „Wieczorku Gwiazdy Mazurskiej”. Zanim to nastąpi odbędzie się mecz piłkarski: zawodnicy kontra organizatorzy. Finał „Gwiazdy Mazurskiej” przewidziano w Nidzicy. Na trasie dystansu Mega, niezapomnianych wrażeń dostarczy wjazd na Złote Góry. Po wyścigu odbędzie się wręczenie pucharów oraz atrakcyjnych nagród.Zwycięstwo zapewnią sobie zawodnicy, którzy zbiorą największą liczbę punktów z poszczególnych etapów.

Na maratonie w Nidzicy zawodnicy będą mieli do wyboru aż trzy dystanse. Hobby, łatwa trasa licząca 8,5 kilometra, polecana rozpoczynającym przygodę z kolarstwem terenowym, jak również dzieciom. Dystans Fit liczący około 27 kilometrów nieco bardziej wymagający technicznie, do którego pokonania potrzebna będzie dobra kondycja. A dla specjalnie wytrzymałych i doświadczonych zawodników przygotowany został dystans Mega, mający około 62 kilometry.

Do dyspozycji zawodników dostępne będzie miasteczko rowerowe. Od tego roku dla komfortu uczestników znajdzie się tam catering, dostępny również na polu namiotowym. W razie problemów z rowerem będzie można skorzystać z obecnego na miejscu serwisu. Baza z polem namiotowym dla startujących zlokalizowana zostanie w Jedwabnie. Piękne widoki, sprawdzone, malownicze trasy, świetna rodzinna zabawa, to wszystko czekać będzie na uczestników maratonu.

{AdmirorGallery}mazury24{/AdmirorGallery}

02.06.2013 (niedziela) – Nidzica

9:30 – 10:45 – biuro zawodów nad jeziorkiem w Nidzicy

11:00 – Start na dystansie Mega około 50 km w kat. męskich

11:02 – Start na dystansie Fit około 30 km w kat. męskich

11:06 – Start na dystansie Mega około 50 km w kategoriach żeńskiej

11:08 – Start na dystansie Fit około 30 km w kat. żeńskiej

11:10 – Start na dystansie Hobby około 10 km

13:00 – Dekoracja dystansu Hobby czwartego etapu

13:30 – Dekoracja generalna GM dystansu Hobby

14:00 – Dekoracja dystansu Fit czwartego etapu

14:30 – dekoracja generalna GM dystansu Fit

15:00 – Dekoracja dystansu Mega czwartego etapu

15:30 – Dekoracja generalna GM dystansu Mega

 

Zapraszam na długi weekend z Gwiazdą Mazurską– Cezary Zamana

Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl

Biuro zawodów :

Katarzyna Krakowiak,

tel +48609084184

e-mail: biuro@mazoviamtb.pl

Kontakt dla mediów:

Sylwia Lewandowska, High Quality Zone,

tel+48606499888

e-mail:sylwia@hqz.com.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x