To już prawie supergrupa – Marek Rutkiewicz w CCC Polsat

Olsztynianin Marek Rutkiewicz od wielu sezonów jeździe w zawodowym peletonie. Kilka lat we Francji ostatniow Polsce w najsilniejszych grupach. W minionym reprezentował barwy Mroza Acitive Jet i był czołowa postacią zespołu, zdobywając m. in. Górskie Mistrzostwo Polski i będąc liderem naszej drużyny narodowej podczas Tour de Pologne. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych polskich zawodników ostatnich lat. Od nowego sezonu Marek Rutkiewicz będzie jeździł w grupie CCC Polsat.

Nie ulega wątpliwości, że team prowadzony przez dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego z konsekwencją buduje coraz mocniejszy skład, mając w perspektywie znacznie bardziej ambitne cele niż rywalizacja z krajowymi przeciwnikami. Kierownictwo grupy cały czas dąży do uzyskania jak najwyższego certyfikatu, by startować w najlepiej obsadzonych wyścigach. Do tego potrzebni są odpowiedni kolarze, z wysokim rankingiem i realnie odpowiadający wymaganiom.

Marek Rutkiewicz znakomicie czujący się w na trudnych wieloetapowycych trasach może być poważnym atutem. Przypomnijmy, że kolarzem Polsatu jest również pochodzący z Biskupca Adam Sznitko, o którym słuch jednak zaginął. Podobno nie najlepiej czuje się w tym towarzystwie. Nie wykluczone, że przy tak dużych transferach w grupie z Polkowic i on zmieni barwy klubowe.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x