Trener Jerzy Kowalski nie żyje – Nie zapomnimy ani jednej chwili

W niedzielę ( 4 grudnia) wieczorem zmarł w wieku 61 lat Jerzy Kowalski – długoletni trener sekcji kolarskiej Warmii Biskupiec, twórca potęgi tego małego klubu, który ostatnio mógł pochwalić nadzwyczajnymi osiągnięciami. Pan Jerzy mimo choroby cały czas był przy swoich zawodnikach, doprowadził ich do najwyższej klasy i dbał o ich rozwój sportowy. Dowodem jego bezgranicznego poświęcenia w pracy szkoleniowej był tytuł najpopularniejszego trenera regionu oficjalnie ogłoszony podczas tegorocznej Gali Sportu Młodzieżowego.

Choroba zaatakowała go wiele lat temu. Walczył z nią z determinacją, bo cały czas myślał o swoich podopiecznych. Wspólnie stworzyli drużynę, umówili się, że będą jeździć coraz lepiej aż dołącza do czołówki krajowej i cel osiągnęli, głównie za sprawą Pana Jurka, który mimo złego samopoczucia nie chciał stracić ani jednego dnia. Był entuzjastą sportu. Rozmawiałem z Nim wiele razy po wyścigach, gdzie tak ciepło wyrażał się o swoich kolarzach. Zależało Mu by sport pomógł im w życiu, a jednocześnie zawsze podkreślał, że są z Biskupca. Inni się dziwili jak w tak skromnych warunkach można co roku zdobywać tyle medale? Można. Bo w sporcie ważniejsza od pieniędzy jest pasja, a kolarstwu  Pan Jerzy oddał się bez reszty. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Być może. Dziś jednak, gdy otrzymałem tę smutną wiadomość od razu wyobraziłem sobie osamotnionych młodych kolarzy, którym trener Kowalski otworzył tak piękne perspektywy.

Panie Jerzy! Dziękujemy za wspaniałe chwile, za zwycięstwa, medale. Za nimi kryje się wprawna ręka trenera, wychowawcy, wspaniałego człowieka.

Pogrzeb Jerzego Kowalskiego odbędzie się w środę (7 grudnia). O godz. 9 w kaplicy przy Szpitalu w Biskupcu zostanie wystawiona trumna. O godz. 10 nastąpi wyjazd do Stębarka – rodzinnej miejscowości Pana Jerzego. O godz. 12 w Kościele w Stębarku odprawiona zostanie Msza Św. po czym, po czym uroczystości pogrzebowe kontynuowane będa na miejscowym cmentarzu.

(gallery}kowal4{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x