Trener Jerzy Kowalski odznaczony – Pasja i poświęcenie

We wtorek (27 września) trener kolarzy Warmii Biskupiec Pan Jerzy Kowalski został odznaczony przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego Złotym Krzyżem Zasługi, przyznanym 15 września 2011 roku  przez prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego. Cieszymy się ogromnie i serdecznie gratulujemy. Coraz mniej prawdziwych pasjonatów, którzy całe życie poświęcają wychowaniu sportowej młodzieży.

 

We wtorkowej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyły władze administracyjne regionu, kierownictwo Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego oraz przyjaciele i koledzy, którzy na co dzień widzą  wspólną pracę sekcji kolarskiej Warmii Biskupiec. Kilkuosobowa grupa młodych zawodniczek i zawodników zdobyła w ostatnim czasie mnóstwo medali w imprezach rangi Mistrzostw Polski, funkcjonując w znacznie skromniejszych warunkach niż inne kluby. Fachowość, zaangażowanie i doskonała atmosfera potrafią pokonywać bariery. Pan Jerzy mimo ciężkiej choroby jest cały czas do dyspozycji swych podopiecznych, walczy też by mogli uprawiać sport w godnych warunkach

– I to jest najtrudniejsze – mówi trener Warmii Biskupiec. Ostatnio mam ogromny problem ze stypendiami sportowymi. Wprawdzie otrzymały je dziewczyny, ale na liście nie ma chłopców, choć ich osiągnięcia w znacznie silniejszej konkurencji należy ocenić bardzo wysoko. Przecież Szymon Rekita to reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy, a Artur Modzelewski też w mijającym sezonie odniósł wiele sukcesów. Stypendiami „rządzą” bezduszne  regulaminy, które niestety często wypaczają ostateczny kształt list stypendialnych. Moi zawodnicy są związani z klubem i lokalnym środowiskiem, ale przecież inni nie śpią i kuszą ich przejściem do swoich sekcji przedstawiając konkretne argumenty. Walczę o nich, by zdobywali medale dla nas i, a nie dla Grudziądza czy Torunia. Za dwa dni wybieramy się na Mistrzostwa Polski drużyn i par. Chcemy znów powalczyć o podium, choć w tym roku zadanie mamy wyjątkowo trudne. Rywale dysponują dużo lepszym sprzętem, a nasz as atutowy Szymon Rekita po złamaniu obojczyka miał dłuższa przerwę. Ale pojedzie: dla Biskupca oraz Warmii i Mazur.

Warto dodać, że Jerzy Kowalski kilka miesięcy temu wygrał Plebiscyt na Trenera Roku Sportu Młodzieżowego.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x