Trzymamy kciuki za Gosię Jasińską – Obojczyk juz w porządku, ale czas trzeba nadrobić

Z uwagą i dużą sympatią śledzimy losy kolarzy, którzy rozpoczynali karierę sportową na Warmii i Mazurach, a teraz reprezentują już inne grupy, Małgorzata Jasińska w ostatnich latach z wielką determinacją dążyła do celu i go osiągnęła podpisując kontrakt z włoskim teamem MCipollini Giordana. Jeździ w nim już drugi sezon, a zwieńczeniem poprzedniego było piękne zwycięstwo w wyścigu Premondiale Giro Toscana Int. Femminile. U progu tego roku startów miała ogromnego pecha. Podczas wyścigu w Katarze złamała obojczyk.

 

Małgorzata Jasińska niedawno wróciła do ścigania. W rozmowie z portalem KOLARSKI.PL opowiedziała o okresie przymusowej przerwy w startach oraz o powrocie do ścigania.

– Złamałam obojczyk na Katarze i tak miałam przymusową przerwę od roweru. Złamania nie można było operować więc trzeba było czekać i chyba to było najgorsze, bo byłam już w toku wyścigowym gdzie ciężko było się przyzwyczaić do spokojnego trybu życia. Być może jestem diametralnie różna od innych sportowców, ale dla mnie ciężko jest wrócić po kontuzji w dość dobrej formie. Od półtora miesiąca ciężko trenuję, najeżdżam kilometry i robię treningi siłowe by wróciły mięśnie sprzed wypadku.

– Psychicznie też nie jest łatwo. Przygotowuję się trzy miesiące do sezonu i potem jedną kraksa ci przerywa wszystko. Plany, cele, ale jest inna strona tej sytuacji, kiedy siedzisz w domu i nie możesz nic robić zaczyna ci brakować roweru, ścigania, twojego nałogu którym jest kolarstwo. Później podczas pierwszego treningu na szosie cieszysz się że w końcu robisz to co kochasz.

– Pierwsze wyścigi zaliczyłam w zeszłym tygodniu, wyścig we Włoszech, w Vaiano gdzie wygrała moja koleżanka z ekipy, oraz Walonska Strzala. Nie było łatwo, brak mi jeszcze rytmu wyścigowego, ale jak mówi moja dyrektor sportowa muszę być spokojna i zaczekać na mój czas i moja formę…która mam nadzieję przyjdzie w odpowiednim momencie.

My też mamy taką nadzieję! Dużo zdrowia i optymizmu Gosiu!

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x