V Ogólnopolski Wyścig MTB – W Suszu ścigamy się, ale myślimy też o innych

24 sierpnia na terenach wokół Plaży Miejskiej w Suszu odbędzie się V Ogólnopolski Wyścig MTB. Impreza wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie, bo ta forma spędzania wolnego czasu jest w ostatnich latach prawdziwym hitem. Jesteśmy przekonani, że w Suszu emocji nie zabraknie. Tego typu imprezy oprócz aspektu czysto sportowego niosą także inne szlachetne przesłania. W tym przypadku jest to Dzień Dawcy Szpiku.

Dzień Dawcy Szpiku na V edycji Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2014

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku na V edycji Ogólnopolskiego Wyścigu MTB Susz 2014 wraz z Pan Piotrem Makowski.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data:    24 sierpień 2014

Godziny: 09:00 – 16:00

Miejsce: Plaża Miejska w Suszu

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł. Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji, dlatego jeśli możesz sfinansuj częściowo jej koszt. Darowiznę można przekazać na nr konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 545 000 (lipiec 2014) potencjalnych dawców szpiku, a już 1 296 (lipiec 2014) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Kontakt: Wojciech Niewinowski – Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska adres: wojciechniewinowski@dkms.pl tel. 48 22 882 95 59

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kolarstwo Susz

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x