W Warmii Biskupiec zmiana warty – Szymon we Włoszech, Artur i Wojtek w Puławach

Przez ostatnie kilka sezonów kolarze Warmii Biskupiec byli prawdziwą wizytówka swego miasta. Szymon Rekita i jego koledzy zdobywali medale Mistrzostw Polski juniorów, stawali na podium najpoważniejszych wyścigów młodzieżowych. Czas przeleciał błyskawicznie i ta generacja warmiaków skończyła już wiek juniora .Weszła w nowy etap życia sportowego bodaj najtrudniejszy. Mały klub z Biskupca nie podoła już wymaganiom innego rodzaju kolarstwa, a zawodnicy muszą rozwijać swój talent, szukać swego miejsca w dorosłym sporcie.

 

Najbardziej utalentowany zawodnik ostatnich lat Szymon Rekita był w najlepszej sytuacji, bowiem stał się postacią znaną nie tylko w Polsce i o jego względy zabiegały poważne grupy kolarskie. Nic dziwnego. 18-letni wychowanek klubu LKK Warmia Biskupiec sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz srebro podczas górskich mistrzostw Polski .Nie wypada nie wspomnieć również o 6. lokacie w jeździe na czas juniorów wywalczonej podczas mistrzostw Europy w holenderskim Zeeland. To były bardzo poważne argumenty. W efekcie Szymon zdecydował się jeździć we włoskim zespole Ciclistica Sestese, gdzie rozwinęło się wiele talentów m. in. Paweł Polański – Młodzieżowy Mistrz Polski z Sędziszowa. Warunki stworzone przez Włochów będą zapewne komfortowe, ale luksusy to nie wszystko. Trzeba się pokazać w nowej kategorii wiekowej, pokonać barierę językową, a przede wszystkim zaadoptować się w nowym środowisku. To nie raz trudniejsze niż wygranie wyścigu. Ale wierzymy w Szymona, że nie zmarnuje swej szansy. Transfer do grupy włoskiej zawiera klauzulę, że Szymon Rekita w Mistrzostwach Polski nadal reprezentować będzie Warmię Biskupiec.

Wszystko wskazuje na to, że najlepszy sprinter Warmii – Wojciech Suchocki od następnego sezonu będzie zawodnikiem jednej z najsilniejszych młodzieżowych grup krajowych – Mostostalu Puławy. Do zespołu tego przechodzi również Artur Modzelewski, który przekroczył wiek juniora rok wcześniej i na razie bez większego powodzenia walczył z młodzieżowcami. Mostostal też jest dla niego szansą.

Nie wiadomo jak potoczą się losy sportowe Piotra i Pawła Skrzeszewskich. Ten pierwszy był w minionym sezonie podporą Warmii i wielu wyścigach, starszy szuka swego miejsca i oby jak najszybciej znalazł bo czas ucieka…

Jeszcze kilka lat temu myślałem, że rolę szlifowania naszych juniorskich talentów w regionie przejmie Olsztyńska Grupa Kolarska, która w założeniu skupia orlików – zawodników do 23 lat. Niestety z różnych względów nie spełniła ona oczekiwań, a ostatnio więcej w niej było kolarzy z zewnątrz niż z Warmii i Mazur. A szkoda, bo pomysł był doskonały, ale w naszym warmińsko-mazurskim „piekiełku” utopijny.

Sekcji z Biskupca należy tylko życzyć by niedługo rozwinęły się następne talenty…

Fot. pro-cykling.org

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x