Wałbrzyski Wyścig Górski – Szaleńcza szarża Anny Harkowskiej

Anna Harkowska z klubu Warmia i Mazury Olsztyn zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Wałbrzyskiego Wyścigu Górskiego. To duży sukces zawodniczki, którą wyprzedziła tylko o niespełna minutę Paulina Brzeźna. Anna Harkowska wygrała dwa etapy i klasyfikację górką. Na ostatniej próbie zdecydowała się na solową akcję by odrobic straty, zyskała na mecie ponad 2 minuty przewagi, ale to nie wystarczyło. Brawa jednak za ambicję i odwagę. Wśród juniorów młodszych najlepszy z naszej ekipy był Krystian Kowalczyk (MSR Mrągowo) - 12 miejsce.

 

I dzień

Anna Harkowska, reprezentująca Warmię i Mazury Olsztyn wygrała w kategorii elity kobiet wieczorne kryterium w Wałbrzychu i została liderką Wałbrzyskiego Górskiego Wyścigu Kolarskiego. Uliczny wyścig toczył się tradycyjnie o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta. Zawodniczka olsztyńskiego klubu wykazała nie po raz pierwszy dużą ambicje i wytrzymałość. Najpierw dołączyła do uciekającej grupy, a na ostatnich kilometrach po samotnej akcji minęła pierwsza linię mety.

Druga była Paulina Brzeźna – Bentkowska (Atom Boxmet Dzierżoniów) a trzecia Paulina Cywińska (ALKS Stal Grudziądz). W czołówce jechały jeszcze Paulina Cywińska (ALKS Stal Grudziądz), Małgorzata Ziemińska (Emdek Budopol Bydgoszcz) i Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź). Zawodniczki ścigały się na rundzie liczącej 1400 metrów.

Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Katarzyna Kozyra (FML Poltino Azalia Brzóza Królewska). W wyścigu juniorów młodszych najlepiej wypadli kolarze z Niemiec zajmując dwie pierwsze pozycje. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Konwa (Trasa Zielona Góra).

II dzień

Drugi etap – jazdę indywidualna na czas na górskiej trasie długości 8 kilometrów w Głuszycy wygrała Paulina Brzeźna – Bentkowska. Zawodniczka zespołu Atom Boxmet Dzierżoniów odrobiła stratę ze wczorajszego etapu i w klasyfikacji generalnej zaledwie o jedną sekundę wyprzedza Annę Harkowską (Warmia i Mazury), która była w czasówce druga. W piątek reprezentantka klubu z Olsztyna zwyciężyła w kryterium ulicznym w Wałbrzychu.

Trzeci etap Wałbrzyskiego Wyścigu Górskiego –próbę ze startu wspólnego wygrała Paulina Brzeźna. Długo dotrzymywała jej kroku Anna Harkowska, ale na ostatnim podjeździe nie dała rady. Tym samym Brzeźna powiększyła przewagę nad zawodniczą klubu Warmia i Mazury w klasyfikacji generalnej. Etap był interesujący, selektywny, na początku dużą aktywność wykazywała Monika Kopińska z Warmii Biskupiec, ale na ostatnich kilometrach nie dała rady utrzymać się w ścisłej czołówce. Dobrze pojechał Krystian Kowalczyk z Mrągowa, który zajął 9 miejsce i awansował w klasyfikacji na 12 pozycję. Warto ją utrzymać bo w takim towarzystwie to zupełnie przyzwoity wynik.

III dzień

Anna Harkowska postawiła wszystko na jedną kartę. Na dwie rundy przed końcem ostatniego etapu zdecydowała się na solowa akcję i na metę przyjechała z przewagą ponad 2 minut. Zabrakło wprawdzie do końcowego zwycięstwa, ale taka szarża wzbudziła uznanie. Brawo! Juniorzy młodsi walczyli na miarę swoich mozliwości. Krystian Kowalczyk starał się uytrzymac dobre miejsce na początku drugiej dziesiątki i cel osiągnął. Najważniejsze są jednak doswiadczenia zdobyte w mocnym peletonie na trudnej trasie. To jest prawdziwe kolarstwo, gdzie nie raz przychodza chwile słabości.

 

Kobiety Open

I etap (Kryterium o Złotą Szpilkę)
1 HARKOWSKA  Anna   OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN 0 56 15 6
2 BRZEŹNA  Paulina  LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 0 00 24 4
3 CYWIŃSKA Paulina  ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ 0 00 24 2
4 MATUSIAK Bogumiła   KK DOZ TRAMWAJARZ ŁODŹ˝    0 00 24  
5 ZIEMIŃSKA Małgorzata MKS MDEK BUDOPOL BYDGOSZCZ 0 00 24  
6* WILKOS  Katarzyna  FML POLTINO AZALIA BRZÓZA 0 01 18  
………………………………………………………………………………
19*KOPIŃSKA  Monika  LKK WARMIA BISKUPIEC  0 05 28  
38*BALCEREK Agata LKK WARMIA BISKUPIEC      0 08 13

II etap (jazda na czas)
1 BRZEŹNA Paulina LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW  0 8 12 02
2 SZYBIAK Ewelina CWKS RESOVIA RZESZÓW 0 8 39 86  
3 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN  0 8 39 92  
4 ZIEMIŃSKA Małgorzata MKS MDEK BUDOPOL BYDGOSZCZ 0 8 42 67  
5 MATUSIAK Bogumiła KK DOZ TRAMWAJARZ ŁÓDŹ 0 8 50 47  
6 KLEKOT Martyna CZKKS TADPOL KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA 0 8 51 43  
……………………………………………………………………………………………………………………………..
24*BALCEREK Agata LKK WARMIA BISKUPIEC 0 10 2 84  
27*KOPIŃSKA Monika LKK WARMIA BISKUPIEC 0 10 11 77

Klasyfikacja wyścigu
1 BRZEŹNA Paulina LKS ATOM BOXMET DZIERZONIÓW 1 4 47
2 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN  1 4 48   0 0 1  
3 ZIEMIŃSKA Małgorzata MKS MDEK BUDOPOL BYDGOSZCZ 1 5 21  0 0 34  
4 MATUSIAK Bogumiła KK DOZ TRAMWAJARZ ŁODŹ 1 5 29  0 0 42  
5 CYWIŃSKA Paulina ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ 1 5 49  0 1 25  
6 KLEKOT  Martyna CZKKS TADPOL KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA  1 6 24  0 1 37
…………………………………………………………………………………………………………………..
21* KOPIŃSKA Monika LKK WARMIA BISKUPIEC 1 11 54  0 7 72
31* BALCEREK Agata LKK WARMIA BISKUPIEC 1 14 30  0 9 43

III etap (Memoriał Jana Wilczewskiego – start wspólny)
1 BRZEŹNA Paulina LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 1 46 45
2 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN 0 03 05
3*NIEWIADOMA Katarzyna WLKS KRAKUS CZAJA KRAKÓW 0 04 45
4 GARCZYŃSKA Karolina BCM NOWATEX UZD.DĄBKI Z.D 0 04 48  
5 ZIEMIŃSKA Małgorzata MKS MDEK BUDOPOL BYDGOSZCZ 0 04 58  
6 MATUSIAK Bogumiła   KK DOZ TRAMWAJARZ ŁÓDŹ 0 05 03
……………………………………………………………………………………………………………….
12*KOPIŃSKA Monika LKK WARMIA BISKUPIEC 0 07 53
30*BALCEREK Agata LKK WARMIA BISKUPIEC 0 22 34  

Klasyfikacja górska
1 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN 19pkt
2 BRZEŹNA Paulina  LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 18
3 SZYBIAK Ewelina CWKS RESOVIA RZESZÓW 7

IV etap (Memoriał Pawła Sosika – start wspólny)
1 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN 2 30 40 6
2 MATUSIAK Bogumiła KK DOZ TRAMWAJARZ ŁÓDŹ 0 02 11 4
3*WILKOS Katarzyna  FML POLTINO AZALIA BRZÓZA 0 02 11 2
4 PYRGIES Magdalena GK MERIDA GLIWICE 0 02 11  
5 SZYBIAK Ewelina CWKS RESOVIA RZESZÓW 0 02 11  
6 CYWISKA Paulina ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄD 0 02 11
………………………………………………………………………………..
12*KOPIŃSKA Monika LKK WARMIA BISKUPIEC 0 02 11
*BALCEREK Agata wycofana
 

Klasyfikacja końcowa  wyścigu
1 BRZEŹNA Paulina LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 5 24 17  
2 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN 0 00 51 6
3 ZIEMIŃSKA Małgorzata MKS MDEK BUDOPOL BYDGOSZCZ 0 05 38  
4 MATUSIAK Bogumiła KK DOZ TRAMWAJARZ ŁÓDŹ 0 05 47 4
5*WILKOS Katarzyna  FML POLTINO AZALIA BRZÓZA 0 07 52 2
6 GARCZYŃSKA Karolina BCM NOWATEX UZD.DĄBKI Z.D 0 08 03
…………………………………………………………………………………
18*KOPIŃSKA Monika LKK WARMIA BISKUPIEC 0 15 06
 

Klasyfikacja górska
1 HARKOWSKA Anna OKS WARMIA I MAZURY OLSZTYN 19pkt
2 BRZEŹNA Paulina LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 18
3 SZYBIAK EwelinaCWKS RESOVIA RZESZÓW 7

Junior młodszy

I etap (kryterium o Złotą Szpilkę)
1 KOCH Christian RSC COTBUS 0 53 01
2 BECKER Alexander FRANKFURTER RADSPORT 0 00 0 4
3 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 0 00 00 2
4 FRANZ Marcel RSC COTBUS 0 00 00  
5 KAMNA Lenard  RSC COTBUS 0 00 00  
6 SOŁTYS Aleksander LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B 0 00 05
…………………………………………………………………………………………….
20 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO  0 01 40  
34 GŁĄBIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY 0 04 15  
50 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO  0 04 15  
51 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 0 04 15  
57 DANIEL Arkadiusz  MSR MRĄGOWO 0 06 50  
 

II etap (jazda na czas)
1 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 0 7 41 11
2 KAMNA Lenard RSC COTBUS  0 7 42 59  
3 KOCH Christian RSC COTBUS 0 7 42 81  
4 PALUTA Michał LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE 0 7 52 55  
5 PRZEWIĘDA Paweł LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B  0 8 01 61  
6 WOLNY Karol KKS GOSTYŃ 0  8 08 38  
…………………………………………………………………………………………
20 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO 0  8 31 72  
23 GŁABIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY  0  8 34 85
34 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 0  8 45 16
38 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO 0  8 47 78  
43 DANIEL Arkadiusz MSR MRĄGOWO 0  8 58 21  
 

Klasyfikacja wyścigu
1 KOCH Christian  RSC COTBUS 1 0 37
2 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 1 0 40   0 0 3  
3 Marcel RSC COTBUS 1  1 15  0 0 38
4 FRANZ Marcel RSC COTBUS 1 1 15   0 0 38  
5 SOŁTYS Aleksander LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B  1 1 23  0 046  
6 BECKER Alexander FRANKFURTER RADSPORT  1 1 39   0 1 2  
……………………………………………………………………………………………………………..
19 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO 1 3 12   0 2 35
29 GŁĄBIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY 1 5 50   0 5 13
37 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 1 6 1   0 5 24  
39 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO 1 6 3   0 5 26  
56 DANIEL Arkadiusz MSR MRĄGOWO 1  8 49   0 8 12

 III etap (Memoriał Janusza Wilczewskiego – start wspólny)
1 SOŁTYS Aleksander LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B 1 39 55 6
2 KOCH Christian RSC COTBUS 0 00 14 4
3 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 0 00 17 2
4 KLIMEK Piotr LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B 0 01 23  
5 SWOJAK Przemysław KKS GOSTYŃ 0 01 23  
6 PALUTA Michał LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE  0 01 23
……………………………………………………………………………………..
9 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO 0 01 23  
34 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO  0 07 57  
41 DANIEL Arkadiusz  MSR MRĄGOWO 0 10 18  
45 GŁĄBIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY 0 13 11  
55 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 0 28 16  

 Klasyfikacja wyścigu
1 KOCH Christian  RSC COTBUS 2 40 42 4
2 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 0 00 08 2
3 SOŁTYS Aleksander LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B 0 00 30 6
4 KAMNA Lenard  RSC COTBUS 0 01 39  
5 FRANZ Marcel RSC COTBUS 0 01 51  
6 PALUTA Michał LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE 0 02 29  
…………………………………………………………………………………………
12 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO  0 03 48  
36 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO  0 13 13  
44 GŁĄBIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY 0 18 14  
45 DANIEL Arkadiusz MSR MRĄGOWO  0 18 20  
55 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 0 33 30

IV etap (Memoriał Pawła Sosika – start wspólny)

1 KOCH Christian  RSC COTBUS 2 27 52 6
2 SWOJAK Przemysław KKS GOSTYŃ 0 00 00 4
3 PALUTA Michał LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE  0 00 00 2
4 KESSLER Robert FRANKFURTER RADSPORT 0 00 00  
5 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 0 00 00  
6 PRZEWIĘDA Paweł LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B 0 00 00
………………………………………………………………………………………………….
16 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO 0 00 00
31 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO 0 00 00  
44 DANIEL Arkadiusz  MSR MRĄGOWO 0 00 00  
46 GŁĄBIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY 0 01 30
53 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 0 10 33  
 

Klasyfikacja końcowa wyścigu
1 KOCH Christian RSC COTBUS 5 08 28 6
2 KONWA Piotr LKS TRASA ZIELONA GÓRA 0 00 14  
3 SOŁTYS Aleksander LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.ST.B 0 00 36  
4 KAMNA Lenard RSC COTBUS 0 01 45  
5 FRANZ Marcel RSC COTBUS 0 01 57  
6 PALUTA Michał LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE  0 02 33 2
………………………………………………………………………………………….
12 KOWALCZYK Krystian MSR MRĄGOWO 0 03 54  
32 GRUDEK Karol MSR MRĄGOWO 0 13 19  
40 DANIEL Arkadiusz MSR MRĄGOWO 0 18 26  
43 GŁĄBIŃSKI Bogusz LUKS ORLIK NAWIADY 0 19 50  
53 GODZIUK Grzegorz MSR MRĄGOWO 0 44 09

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x