Wyścig Dookoła Mazowsza – Warmia i Mazury z Adamem Wadeckim

Wyścigami australijskimi o Puchar Burmistrza Białej Podlaskiej rozpoczął się w tym mieście wyścig kolarski Dookoła Mazowsza. Impreza o wielkich tradycjach, w tym roku o tyle ciekawa, że bezpośrednio poprzedza Tour de Pologne. We wtorek nastąpiła prezentacja uczestników, a dwa wyścigi stanowiły prolog, którego celem było wyłonienie liderów klasyfikacji orlików do 23 lat i elity. W koszulkach przodowników pojadą odpowiednio: Marcin Urbanowski (DHL Autor) i Czech Martin Herbik (PSK Whirpool).

Zasada była taka, że do wyścigów wyznaczano po jednym zawodniku w rywalizacji orlików i po dwóch w elicie.
W młodszej grupie Warmię i Mazury reprezentował Aleksander Fadiejew, który zajął czwarte miejsce (w imprezie startuje 15 grup), natomiast w starszej z naszej strony pojechali: Wojciech Skarżyński – szósta pozycja i Bartosz Grochowski – 20. Regulamin wyścigów był jasny. Po każdej rundzie liczącej około 400 metrów ostatni zawodnik na kresce był eliminowany. Wyniki oczywiście nie zaliczane były do klasyfikacji wyścigu.

Przy okazji prologu wiele mówiło się o szansach. Jest to specyficzna impreza, na płaskim terenie, liczyć się będą z całą pewnością umiejętności sprinterskie. Co ciekawe w stawce więcej jest zagranicznych kolarzy niż polskich.
Ale zgłoszono większość liczących się polskich grup, z tym, że nie wszystkie jadą w najmocniejszych składach.
Nasi kolarze występują pod nazwą regionalną Warmia i Mazury i w ostatniej chwili zostali wzmocnieni Adamem Wadeckim rodowitym elblążaninem, który ostatnio reprezentuje Mostostal Puławy, ale akurat ten zespół w wyścigu nie startuje, stąd te gościnne występy, oby przyniosły pozytywny efekt. Pan Adam jest zdeterminowany, bowiem liczył na nominacje do drużyny na Tour de Pologne, ale nie znalazł uznania w oczach selekcjonera.

Warmia i Mazury pojada więc w następującym składzie:

Adam Wadecki
Bartosz Grochowski
Aleksander Fadiejew
Wojciech Skarżyński
Radosław Syrojć
Grzegorz Czetyrko Jacek Trojga
Dawid Klimczyk

W środę etap do Kozienic długości 180 km.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x