XIX Kryterium im. Edmunda Groszkowskiego Lubawa 2014 – Dominacja Grudziądza

W niedzielę (4 maja) w Lubawie odbyło się XIX Kolarskie Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS. Do rywalizacji oprócz zawodników z Warmii i Mazur przystąpili bardzo mocni kolarze z Torunia i Grudziądza. Goście potwierdzili dominacje i wygrali większość kategorii.

Na uwagę zasługuje kolejne zwycięstwo Marty Jaskulskiej. Młodziczka Warmii Biskupiec uporała się z rywalkami z Kujaw i Pomorza. Wśród juniorów triumfował Paweł Oktaba z WMKS Olsztyn, w licznie obsadzonej grupie juniorów młodszych w czołówce zameldowali się Dawid Burczak (Warmia) i Bartłomiej Rajch (MSR Mrągowo). W Wyścigu elity drugi był Piotr Skrzeszewski (WMKS Olsztyn), który jednak dość wyraźnie uległ Mateuszowi Nowaczkowi (Ziemia Brzeska)

Wyniki

kat: Żaczka (2002-2003), dyst. 6km

1 Pieniążkowska Beata TKK Pacyfic Toruń 00:15:20

kat: Żak (2002-2003), dyst. 6km

1 Kubacki Sebastian ALKS STAL Grudziądz 00:13:25

2 Jaworski Sylwester UKS Dwójka Chełmża 00:14:03

3 Kamiński Dominik ALKS STAL Grudziądz 00:14:10

4 Jasiński Michał UKS Dwójka Chełmża 00:14:29

5 Jaros Nikodem ALKS STAL Grudziądz 00:14:30

6 Dombrowski Jakub UKS Copernicus Toruń 00:14:40

7 Rutkowski Szymon UKS Dwójka Chełmża 00:14:43

8 Wieczyński Paweł TKK Pacyfic Toruń 00:14:56

9 Zieliński Maurycy ALKS STAL Grudziądz 00:15:00

10 Chojnicki Grzegorz UKS Copernicus Toruń 00:15:13

11 Kwiatkowski Radosław UKS Copernicus Toruń 00:15:39

kat: Młodziczka (2001-00), dyst. 12km

1 Jaskulska Marta LKK WARMIA Biskupiec 00:25:41 36

2 Brzozowska Marta TKK Pacyfic Toruń 19

3 Grygas Emilia LKK WARMIA Biskupiec 9

4 Rafalska Emilia ALKS STAL Grudziądz 4

5 Ciarkowska Dominika ALKS STAL Grudziądz

6 Płatek Dominika UKS Dwójka Chełmża

kat: Juniorka młodsza (1998-1999), dyst. 12km

1 Kardas Anna ALKS STAL Grudziądz 0:25:50 33

2 Szyszka Julia ALKS STAL Grudziądz 22

3 Czaplicka Sandra ALKS STAL Grudziądz 7

4 Różyńska Nikola ALKS STAL Grudziądz 6

5 Lipiejko Karolina ALKS STAL Grudziądz

6 Kumięga Karolina KS ROMET RENEX Bydgoszcz

7 Bałdyga Magdalena LKK WARMIA Biskupiec

8 Fajkowska Ewa ALKS STAL Grudziądz

9 Kamrowska Marta KLKS LIDER Sztum – 1 okr.

11 Stańczak Patrycja LKK WARMIA Biskupiec – 1 okr.

kat: Kobiety Open (1997 i starsze), dyst. 18km

1 Kardas Aleksandra ALKS STAL Grudziądz + 1 okr. 33

2 Karasiewicz Karolina ALKS STAL Grudziądz 00:35:33 28

3 * Dąbrowska Patrycja ALKS STAL Grudziądz 23

4 * Skubaja Zuzanna MKS EMDEK Bydgoszcz 11

5 * Kaczmarczyk Karolina ALKS STAL Grudziądz 5

6   Balcerek Agata ALKS STAL Grudziądz 1

7 * Rząca Magdalena ALKS STAL Grudziądz – 1 okr.

8 * Pizoń Karolina ALKS STAL Grudziądz – 1 okr.

9 * Rolka Katarzyna ALKS STAL Grudziądz – 2 okr.

10 * Krakowska Aleksandra ALKS STAL Grudziądz – 2 okr.

kat: Młodzik (2001-00), dyst. 12km

1 Wawrzyniak Karol UKS Copernicus Toruń 00:22:27 26

2 Frank Patryk ALKS STAL Grudziądz 22

3 Tuleja Dawid ALKS STAL Grudziądz 11

4 Szupryczyński Adrian UKS Copernicus Toruń 3

5 Tuleja Przemysław ALKS STAL Grudziądz 2

6 Reich Oskar ALKS STAL Grudziądz 2

7 Walkowiak Kacper UKS Copernicus Toruń 1

8 Nikiel Aleksander TKK Pacyfic Toruń 1

10 Klasiński Bartosz ALKS STAL Grudziądz

11 Kachel Krystian ALKS STAL Grudziądz

12 Pietras Robert UKS Copernicus Toruń

13 Scibior Jakub ALKS STAL Grudziądz

14 Łysak Dawid LKK Warmia Biskupiec

15 Taczyński Kamil ALKS STAL Grudziądz

16 Jaros Dawid ALKS STAL Grudziądz

17 Kaczmarek Łukasz UKS Copernicus Toruń

18 Śliwka Daniel TKK Pacyfic Toruń

19 Melaniuk Jan UKS Copernicus Toruń

20 Szałachowski Wojciech MSR Mrągowo

21 Wojtowicz Dawid TKK Pacyfic Toruń

kat: Junior młodszy (1998-1999), dyst. 18km

1 Szytniewski Cezary ALKS STAL Grudziądz 44

2 Pazik Patryk ALKS STAL Grudziądz 36

3 Burczak Dawid LKK WARMIA Biskupiec 8

4 Rajch Bartłomiej MSR Mrągowo 5

5 Lewandowski Artur UKS Copernicus Toruń 4

6 Michalski Piotr ALKS STAL Grudziądz 2

7 Ziółkowski Paweł ALKS STAL Grudziądz 1

8 Okuniewski Sebastian ALKS STAL Grudziądz

9 Kejdrowski Marek ALKS STAL Grudziądz – 1 okr. 2

10 Albanowski Kajetan ALKS STAL Grudziądz – 1 okr.

11 Walecki Adrian UKS Copernicus Toruń – 1 okr.

12 Szymański Michał UKS Copernicus Toruń – 1 okr.

13 Urbański Wojciech UKS Copernicus Toruń – 1 okr.

14 Kostrubski Paweł LKK WARMIA Biskupiec – 1 okr.

15 Nalepa Michał MSR Mrągowo – 1 okr.

16 Balcer Bartłomiej LKK WARMIA Biskupiec – 1 okr.

17 Ochocki Łukasz UKS Copernicus Toruń – 2 okr.

18 Skoczyński Mateusz KLKS LIDER Sztum – 2 okr.

19 Niewdana Szymon KLKS LIDER Sztum – 2 okr.

20 Walecki Patryk UKS Copernicus Toruń – 2 okr.

kat: Junior (1996-1997) dyst. 21km

1 Oktaba Paweł WMKS Olsztyn 00:35:50 2

2 Daniel Arkadiusz WMKS Olsztyn

3 Chudek Dawid WMKS Olsztyn

4 Pachucki Mateucz LKK WARMIA Biskupiec

5 Kosmala Mikołaj KLKS LIDER Sztum

kat: Elita (1995 i starsi) dyst. 21km

1 Nowaczek Mateusz LMGKK Ziemia Brzeska 00:35:35 58

2 * Skrzeszewski Piotr WMKS Olsztyn 20

3 Sobieraj Przemysław WMKS Olsztyn 14

4 Wadecki Adam MEXLLER 13

5 * Skrzeszewski Paweł WMKS Olsztyn

6 * Opielewicz Mateusz TKK Pacific Toruń -1 okr.

7 * Suchocki Wojciech WMKS Olsztyn -2 okr. 1

kat: Masters (1984 i starsi), dyst. 21 km

1 Sargalski Jacek ALKS STAL Grudziądz 00:35:52

2 Osiak Rafał ALKS STAL Grudziadz -1 okr.

3 Dembiński Henryk LKK Ziemia Lubawska -2 okr.

{AdmirorGallery}kryterium4{/AdmirorGallery}

Klasyfikacja DRUŻYNOWA

1 ALKS STAL Grudziądz 81

2 WMKS Olsztyn 24

3 UKS Dwójka Chełmża 17

4 TKK Pacyfic Toruń 12

5 UKS Copernicus Toruń 10

6 LMGKK Ziemia Brzeska 7

7 LKK WARMIA Biskupiec 5

8 LKK Ziemia Lubawska 3

9 MKS EMDEK Bydgoszcz 2

9 MSR Mrągowo 2

9 MEXLLER 2

12 KLKS LIDER Sztum 1

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec giżycko Kolarstwo lubawa Mrągowo Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x