Zakończenie sezonu w Sokółce – Radek Syrojć drugi w kryterium

Jak zwykle zakończenie sezonu kolarskiego w Polsce następuje w Sokółce, gdzie odbywają się co roku memoriałowe wyścigi poświęcone pamięci Stanisława Kirpszy i Józefa Gościłło. W sobotę rozegrano wyścig klasyczny na dystansie około 100 kilometrów, w niedzielę odbyło się kryterium uliczne na małej rundzie, a trzeba było przejechać 35 kilometrów. W obu próbach dobrze pojechali zawodnicy Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego. W klasyku szósty był Grzegorz Czetyrko, w kryterium druga lokatę zajął Radosław Syrojć. A w obu wyścigach wystąpili kolarze czołowych polskich grup zawodowych.

 G. Czetyrko gonił czołówkę

Sobotni wyścig odbywał się wprawdzie przy ładnej pogodzie, ale wiał bardzo mocny wiatr, który sprzyjał ucieczkom. Peleton był więc niespokojny, często rwał się na mniejsze grupki. Decudująca akcję przeprowadziła trójka: Piotr Kirpsza (Mostostal Puławy), Robert Radosz (BDC) i Paweł Cieślik (BGŻ). W takiej kolejności osiągnęli metę, ale na finiszu czuli już oddech grupki kontratakującej, w której znalazł się Grzegorz Czetyrko. Nie udało się niestety dogonić wspomnianego tercetu, a olsztynianin na mecie zajął szóste miejsce.

Wyniki:

1 Piotr Kirpsza (Mostostal Puławy)

2 Robert Radosz (BDC)

3 Pawel Cieślik (BGŻ)

………………………

6 Grzegorz Czetyrko (WMKS)

16 Dawid Klimczyk (WMKS)

22 Bartosz Grochowski (WMKS)

25 Andrzej Głowacki (WMKS)

29 Vladimir Belki (WMKS)

29 Radosław Syrojć (WMKS)

R. Syrojć bliski zwycięstwa

Niedzielne kryterium w Sokółce układało się po myśli innego olsztynianina Radosława Syrojcia, który w pewnym momencie zaatakował zebrał dużo punktów na finiszach. Prowadził w klasyfikacji, ale w drugiej części wyścigu na samotną akcję zdecydował się Marcin Urbanowski z BGŻ. Punktował bardzo skutecznie i wyprzedził Radka, który w końcówce jeszcze raz ruszył do przodu z Jakubem Foltynem (Mostostal), ale strat już nie zdołał odrobić. Drugie miejsce w takim towarzystwie to też spore osiągnięcie.

Wyniki

1 Marcin Urbanowski (BGŻ)

2 Radosław Syrojć (WMKS)

3 Jakub Foltyn (Mostostal Puławy)

……………………………….

27 Bartosz Grochowski (WMKS)

30 Vladimir Bielkin (WMKS)

31 Andrzej Głowacki (WMKS)

Dawid Klimczyk i Grzegorz Czetyrko zostali wycofani.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x