I Wiosenny Turniej w Działdowie – Gimnazjaliści „dwójki” rzucali najcelniej

We wtorek (27 marca)Uczniowski Klub Sportowy „ Sokół” działający w ZS Nr 2 zorganizował I Wiosenny Turniej Koszykówki o Puchar Rady Rodziców, na który zaprosił drużyny – Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 Działdowo oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Nidzicy. Gospodarzy reprezentowali licealiści, do których dołączyli gimnazjaliści różnych szkół, ale absolwenci podstawówki wchodzącej w skład Zespołu Szkół. Imprezę wygrali uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy odnieśli komplet zwycięstw, udowadniając, że w mieście są najlepsi. A to się liczy, bowiem w Działdowie basket cieszy się szczególnymi względami.

Już w pierwszym spotkaniu zmierzyły się działdowskie gimnazja Nr 1 i Nr 2. Od pierwszych minut było widać, że podopieczni Zdzisława Ziółkowskiego w tym spotkaniu wygrają wysoko i pewnie. Po pierwszej  kwarcie prowadzili już 25:2 . Wniosek nasuwał się sam. Młodzi gimnazjaliści z „jedynki” muszą jeszcze dużo popracować, żeby walczyć o prymat w koszykówce. W pozostałych kwartach meczu Zdzisław Ziółkowski wprowadził pierwszoklasistów , którzy tylko powiększali przewagę a cały mecz  wygrali 68:6. Udział uczniów Gimnazjum Nr 1 w turnieju koszykówki po ponad 10 letniej absencji w tej dyscyplinie jest wydarzeniem.

W drugim  meczu zmierzyli się licealiści ZS Nr 2 z ZSZiO Nidzica. Po pierwszej kwarcie 8:7 prowadzili gospodarze, by w drugiej oddać inicjatywę gościom, którzy rzucali celniej i na przerwę schodzili z wynikiem 15:10. Mecz do końca toczył się przy przewadze Nidzicy , która wypunktowała licealistów 36:20. W zespole gospodarzy wyróżnił się Patryk Jankowski / 12 pkt/ a w zespole gości  Patryk Młotkowski / 18 pkt/.

W kolejnym spotkaniu Gimnazjum Nr 2 spotkało się z Licealistami z  Nidzicy. Mecz dwóch drużyn bez porażki nie był wielkim widowiskiem za sprawą gości, którzy mając widmo porażki z młodszym zespołem uciekali się do zbyt brutalnych fauli. Gimnazjaliści grając bardzo mądrze w ataku i obronie do przerwy pokazali, że to oni są lepsi. Wynik 22:5 mówi sam za siebie. Trener wprowadził do gry wszystkich zawodników, którzy tylko powiększali przewagę kończąc spotkanie wygraną 46:16! W zespole Gimnazjum Nr 2 wszyscy zasłużyli na uznanie, ale największe brawa zbierał Mateusz Kaczmarczyk zdobywca 20 pkt.

W meczu Licealistów z Polnej i Gimnazjum nr 1 toczyła się wyrównana walka. Kwarty były wygrywane na przemian , ale więcej punktów nazbierali gospodarze.

W ostatnim swoim spotkaniu gimnazjaliści działdowskiej „dwójki” zmierzyli się z ZS Nr 2 Działdowo. Był to mecz głównie o prestiż, bo nawet porażka niewielką różnicą nie mogła odebrać wygranej w całym turnieju koszykarzom ze Sportowej. Podopieczni Zdzisława Ziółkowskiego nie odpuścili meczu i mimo, że wszyscy zawodnicy weszli na boisko to „dwójka” przypieczętowała zwycięstwo w turnieju wygrywając 57:22.

Ostatnia potyczka w turnieju pomiędzy Gimnazjum Nr 1 a ZSZiO Nidzica nie decydował już o klasyfikacji turnieju i podopieczni Eweliny Ziółkowskiej z Nidzicy pewnie pokonali „jedynkę” Leszka Sosnówki 53:13. Postawą w tym  meczu licealiści z Nidzicy grając „fair” częściowo zrehabilitowali się za wcześniejsze zachowanie.

Organizatorzy UKS „ Sokół”  – Prezesi Mariusz i Jakub Pietrzakowie, Dyrektor ZS Nr 2 Wiesław Smereczyński wręczyli zespołom puchary i dyplomy oraz statuetkę najlepszemu zawodnikowi turnieju Mateuszowi Kaczmarczykowi z Gimnazjum Nr 2 w Działdowie.