A Truso nadal wygrywa – Przestoje bez konsekwencji

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach o wejście do II ligi koszykarze Truso Elbląg. Tym razem pokonali we własnej hali GKK AWF Gdańsk 75:66(25:8,17:21,18:17,15:20). Pewna wygrana, choć chwilami gra zbyt nonszalancka, co w konfrontacji z takim rywalem przykrych konsekwencji nie przyniosło, ale myślę, że warto wyciągnąć wnioski i doceniać przeciwnika w każdym momencie.

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-15, Damian Jędrzejewicz-3, Jarosław Jakubów-3, Piotr Prokurat-19, Kamil Pożarycki -0, Michał Morawski 6, Marcin Gawron-3, Maciej Bałabuch-0, Paweł Budziński-21, Karol Sartanowicz-3, Grzegorz Czarnul-1.

W pierwszej odsłonie Truso zagrało w swoim stylu i dosłownie zmiotło z parkietu rywali. Szybkie, dynamiczne ataki, skuteczna walka pod tablicami plus agresywna obrona przynosiły efekty i wydawało się, że gospodarze odniosą rekordowe zwycięstwo. Tymczasem od drugiej kwarty elblążanie wyraźnie odpuścili, przede wszystkim zostawili akademikom zbyt dużo swobody, a ci zaczęli trafiać. Zagrożenia wielkiego nie było, bo Truso trzymało bezpieczny dystans, ale gra zdecydowanie się wyrównała i było to konsekwencją nieco lepszej postawy gości, ale przede wszystkim mniej energicznej gry gospodarzy. Miało zastosowanie przysłowie – gra się tak jak przeciwnik pozwala.

Po przerwie były lepsze i słabsze momenty, ale punkty zostały zapisane na konto Truso i to jest najważniejsze.

Inna sprawa, że trener Adam Prus dał pograć wszystkim zawodnikom, co nie zawsze wiązało się z jakością, ale w następnych spotkaniach może przynieść korzyści.