Akademiczki z Gdańska poza zasięgiem – Dwa piętra wyżej

Koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały w sobotę czwarte spotkanie w I lidze centralnej. Tym razem jednak zagrały dużo lepiej niż przed tygodniem, ale przeciwniczki z Uniwersytetu Gdańskiego okazały się nieosiągalne. Pod każdym względem. Były za wysokie i do tego zaprezentowały wszystkie arkana prawdziwego ligowego basketu: spokój, doświadczenie i umiejętność wykorzystywania błędów rywalek. Stąd porażka KKS-u w Gdańsku z AZS UW 69:100 (17:27,16:22,17:26,19:25)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-19, Dominika Spittal-2, Kamila Kowalewska-7, Joanna Markiewicz-8, Emilia Rutkowska-4, Alicja Szych-2, Jolanta Wichłacz-8, Alicja Minczewska-7, Patrycja Ulaszewska-0, Magdalena Saternus-4, Paulina Smol-0.

To było starcie Dawida z Goliatem. Nasze dziewczyny zdecydowanie niższe próbowały zniwelować tę przewagę agresją w grze i szybkością. Gdańszczanki były na to przygotowane, każda ma na koncie sporo spotkań w dorosłej lidze i wie jak zachować się w takich sytuacjach.

Akademiczki grały więc swoje i cały czas panowały nad sytuacją. Każdą kwartę wygrywały różnicą nie większą niż dziesięć punktów, ale jak się to zsumowało – to nazbierało się ponad 30 oczek.

W ostatniej kwarcie olsztynianki rzuciły się do ataku i zaczęły seryjnie rzucać za trzy punkty, ale w tym elemencie nie miały dnia ( zaledwie 9 procent, 2 celne rzuty na 21 prób). W zbiórkach przewaga gdańszczanek 33:21.