Akademiczki z Warszawy pokonane – Drugi oddech KKS Agapit

Koszykarki KKS Agapit bardzo dobrze rozpoczęły rewanżową rundę rozgrywek I ligi. Po zwycięstwie w sobotę w w Lublinie olsztynianki odniosły kolejny sukces wygrywając we wtorek (21 grudnia) w Jezioranach groźną drużynę AZS Uniwersytet Warszawski 69:60 (19:16, 21:8, 10:14, 19:22). Była to wygrana w dobrym stylu, bowiem KKS prowadził przez całe spotkanie, a przewaga przekraczała nawet 20 punktów. Znów zagrał cały zespół.

KKS Agapit Olsztyn – AZS UW Warszawa 69:60 (19:16, 21:8, 10:14, 19:22)

KKS Agapit Olsztyn: Joanna Chełchowska-15, Natalia Sobotka-4, Alicja Wawezyniak-11, Patrycja Daliga-13. Marta Sztąberska- 13, Martyna Przeradzka-0, Nikola Pałasz-2, Zuzanna Bałdyga-0, Ewelina Kitkowska-0, Karolina Giżyńska-11, Gabriela Olechnowicz-0

Początek należał zdecydowanie do olsztynianek. W połowie kwarty prowadziły 9:0, akademiczki były bezradne w ataku. Ale gdy już trafiły to od razu za trzy. Celny rzut wyraźnie je odblokował i gra się wyrównała. Decydująca okazała się druga odsłona, w której KKS zagrał bardzo skutecznie we wszystkich elementach. Najpierw olsztynianki odskoczyły na 28:20, a rosnącą przewagę przypieczętowały dwie trójki: Marty Sztąberskiej i Alicji Wawrzyniak. W efekcie do przerwy było 40:24 dla podopiecznych trenera Sztąberskiego. To dawało względny spokój, choć trzeba było się spodziewać odpowiedzi rywalek, które pierwszy mecz w stolicy wygrały 60:53.

Istotnie w trzeciej odsłonie akademiczki miały więcej do powiedzenia, ale nie na tyle by zwycięstwo było zagrożone. Przed ostatnią kwartą było 50:38. Gdy na jej początku po dobrych akcjach Karoliny Giżyńskiej i trójce Patrycji Daligi przewaga wzrosła (60:44) zapowiadało się na wysoką wygraną. W ostatnich minutach rywalki jednak „podciągnęły” wynik i skończyło się na zwycięstwie 69:60. W bezpośrednich meczach olsztynianki są na plusie, co może mieć jakieś znaczenie w końcowym rozrachunku. Najważniejsze, że drużyna wyraźnie doszła do siebie , czego dowodem jest bardzo pewna wygrana z wymagającym przeciwnikiem