Basket Cup Białystok 2013 – Główne trofea dla chłopców z Pisza i dziewcząt z Działdowa

W miniony weekend (11/13 X) w hali S.P. nr 47 Białystok odbył się "Basket Cup 2013" dla rocznika 2002 chłopców i dziewcząt. Impreza okazała się bardzo udana dla zespołów z Warmii i Mazur. Rywalizacje chłopców w pięknym stylu wygrali koszykarze TSK Roś Pisz przed Trójka Działdowo. Wśród triumfowały działdowianki. Informację o występie swoich zawodników przesłał nam trener TSK Roś Paweł Szary.

Drużyna „Żaków” TSK „Roś” Pisz (chłopcy 2002/2003) wystąpiła na tym turnieju w osłabionym składzie – z powodów rodzinnych i zdrowotnych zabrakło między innymi Albina Kłosa, Mateusza Lesińskiego, Krzysztofa Przybyłowskiego i Kacpra Serwatko. Mimo to piszanie zagrali bardzo dobre zawody i wygrywając 4 z 5 meczów, zwyciężyli w całym turnieju. Organizatorzy jak zawsze miło i profesjonalnie ugościli ponad 140 dziewcząt i chłopców z koszykarskiej Polski, a poziom turnieju był bardzo wyrównany.

Jak grali piszanie

1. TSK „Roś” Pisz – UKS „9” Łomża 40:27 (2:16, 12:3, 12:4, 14:4) – punkty dla TSK zdobyli: P.Zapert – 24, D. Mielnicki – 7, B. Kucisz – 4, K. Kwiatkowski – 2, Ł. Bessman – 2,  S. Zalewski – 1.
„Pierwszy mecz moich podopiecznych na turnieju z nieznanym przeciwnikiem, był rozgrywany po 21 wieczorem. Pierwsza kwarta bardzo chaotyczna, nerwowa, nieskuteczna. Po tej części gry moi zawodnicy zaczęli odrabiać straty. W drużynie przeciwnej jedną kwartę na ławce musiał spędzić najlepszy gracz łomżyńskiego zespołu, co pozwoliło nam łatwiej odrobić straty. Druga połowa to dobra praca w obronie całego zespołu – przeciwnik zdobył przez dwie kwarty tylko 8 punktów. W naszym zespole znakomite zawody zagrali Patryk Zapert i Damian Mielnicki i Pisz wygrał ostatecznie pewnie z Łomżą 13 punktami.”

2. TSK „Roś” Pisz – MOSiR Bielsk Podlaski 41:20 (0:6, 15:4, 19:4, 17:6) – punkty dla TSK zdobyli: P. Zapert – 23, J. Uliszewski – 4, Ł. Bessman – 3, S. Zalewski – 6, D. Mielnicki – 1, M. Szablak – 2, K. Kwiatkowski – 2.
„Słaby mecz w wykonaniu chłopców. Przeciwnik mało wymagający nie zmotywował ich do dobrej gry, a przegrana pierwsza kwarta może najlepiej o tym świadczyć. Na szczęście moi podopieczni po pierwszej kwarcie skupili się bardziej na grze i przy kiepskiej skuteczności, wygrali spotkanie dość pewnie.”

3. TSK „Roś” Pisz – UKS „Nenufar” 5 Ełk 33:40 (8:11, 5:10, 13:12, 7:7) – punkty dla TSK zdobyli : P. Zapert – 24, Ł. Bessman – 2, D. Mielnicki – 2, S. Zalewski – 4, E. Lubowski – 1.
„Piszanie do meczu podeszli za bardzo na luzie. Wygrana sprzed tygodnia w Ełku 16 punktami za bardzo upewniła chłopców o swojej wyższości nad przyjaciółmi z „Nenufara”. Gra była bardzo nieskuteczna, momentami chaotyczna, pojawiały się błędy w obronie. O przegranej zdecydowała porażka w pierwszej połowie meczu – na pewno zabrakło tu Albina i Mateusza, którzy wzmocniliby obronę i atak. Druga połowa bardzo nerwowa, kosz za kosz. Mecz zasłużenie zwyciężyli Ełczanie, którzy zagrali znakomitezawody, chyba najlepsze z dotychczasowych potyczek pomiędzy nami.”

4. TSK „Roś” Pisz – UKS „3” Działdowo – 34:24 (14:4, 3:10, 12:2, 5:8) – punkty dla TSK zdobyli: P. Zapert – 19, J. Uliszewski – 4, Ł. Bessman – 4, K. Mielnicki – 1, S. Zalewski – 4, K. Kwiatkowski – 2.
„Bardzo trudny mecz z niepokonaną dotąd drużyną z Działdowa. Piszanie wyciągnęli wnioski z przegranej z Ełkiem, do meczu wyszli bardzo zmotywowani. Kluczem do zwycięstwa było wyłączenie z gry w ataku najlepszego strzelca działdowian, z którego zadania znakomicie wywiązał się Kacper Kwiatkowski. Piszanie zagrali poza tym poprawnie w obronie i skutecznie w ataku i zasłużenie pokonali drużynę z Działdowa, wracając do gry o zwycięstwo w turnieju.”

5. TSK „Roś” Pisz – UKS „Basket” 47 Białystok – 34:19 (12:4, 0:4, 14:6, 8:5) – punkty dla TSK zdobyli: P. Zapert – 30, Ł. Bessman – 2, S. Zalewski – 2.
„Mecz bez historii. Białystok, pomimo ładnej gry, ustępował warunkami fizycznymi naszemu zespołowi. Gospodarze turnieju nie byli w stanie zatrzymać wyższego „o dwie głowy” Patryka Zaperta. Dodatkowo piszanie zagrali bardzo dobrze w obronie i konsekwentnie wypełniali założenia taktyczne trenera w ataku.”

Najbardziej wartościowym graczem całego turnieju trenerzy wybrali oczywiście Patryka Zaperta – zdobywcy aż 120 punktów (średnia na mecz 24), najlepszym zawodnikiem w zespole TSK został Kacper Kwiatkowski, a do pierwszej piątki turnieju wybrany został Damian Mielnicki.

{AdmirorGallery}rosa55{/AdmirorGallery}

„Basket Cup 2013 był bardzo dobrym sprawdzianem i treningiem dla moich chłopców przed dalszą grą w Małej Lidze Żubrów. Pomimo poważnych osłabień kadrowych, udało nam się pokonać mocne zespoły z Łomży i Działdowa, a przegrana z Ełkiem nauczyła nas wiele. Oprócz gry, moi zawodnicy promowali ziemię piską, rozdając każdemu zawodnikowi i trenerom ulotki promujące Pisz, z zaproszeniem do naszego pięknego miasta. Codziennie dopingowało nas kilkunastu kibiców z Pisza, będących rodzinami naszych
koszykarzy. Bardzo dziękuję w imieniu swoim i chłopców za to, że rodziny chłopców potrafiły przejechać codziennie 250 kilometrów tam i z powrotem, by nas dopingować. Tylko nasza drużyna ma takich kibiców!!! Dziękuję bardzo Prezesowi klubu – Zbigniewowi Bessman, który był drugim opiekunem na turnieju, a rodzicom dziękuję za zapewnienie transportu, dopingu i słodkich nagród dla chłopców po rozegranych meczach.”

Paweł Szary

Turniej dziewcząt pod dyktando Działdowa

Tu bezkonkurencyjne okazały zawodniczki Trójki Działdowo, które wszystkie mecze rozstrzygnęły na swoja korzyść i to w sposób bezdyskusyjny. Dodatkowo MVP turnieju została wybrana Roksana Sobotka, a jej koleżanka Oliwia Dramińska znalazła się w piątce, która ustalili po zakończeniu imprezy trenerzy. Zaszczyt ten spotkał również Zuzannę Kowalską z Trójki Nidzica. Jej zespół zajął w turnieju 5 miejsce.

Najlepsza rozgrywająca turnieju: Weronika Średzińska – UKS „Jedynka” Łapy
Najlepsza obrończyni turnieju: Nina Milewska – UKS „MAX BASKET” Wysokie Mazowieckie