Będzie walkower dla Truso – Zawodnik chciał pobić sędziego

Rozegrany w niedziele późnym popołudniem mecz o wejście do II ligi koszykarzy między Itago Gdynia i Truso Elbląg miał zgoła nieoczekiwany finał. Na początku dogrywki (w regulaminowym czasie było 69:69) zawodnik drużyny z Trójmiasta nie po raz pierwszy w tym meczu ujawnił swą agresję i wyraźnie miał zamiar uderzyć arbitra. Do rękoczynów na szczęście nie doszło, ale sędziowie postanowili przerwać mecz, bo poczuli się zagrożeni. Do protokołu wpisali walkower dla Truso.

Itago Gdynia – Truso Elbląg 69:69 (19:7, 16:10, 13:23, 21:29) dogrywka 0:0 – mecz przerwany z winy gospodarzy – walkower dla Truso

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-12, Marcin Zalewski-2, Damian Jędrzejewicz-6, Grzegorz Czarnul-0, Piotr Prokurat-7, Oskar Kamiński-0, Mateusz Giebień-1, Marcin Gawron-9, Marcin Krakowiak-30, Kamil Pożarycki-2, Mateusz Stawiak-0

Incydent podczas dogrywki przelał czarę cierpliwości. Zawodnik Gdyni był wielokrotnie upominany przez sędziów, otrzymał nawet przewinienie techniczne, ale to nie zmieniło jego zachowania. Jak twierdzi trener Truso Adam Prus był coraz bardziej agresywny i w pewnym momencie chciał uderzyć sędziego, na szczęście powstrzymano go w ostatniej chwili. Sędziowie nie mieli wątpliwości. Przerwali w tym momencie zawody, opisali wszystko w protokole wpisując walkower dla Truso. W takiej sytuacji nasi rywale nie zdobędą nawet punkty, my natomiast – dwa – dodał trener

Co do meczu. Truso w pierwszej części praktycznie nie istniało. Po przerwie wyszedł na parkiet zupełnie inny zespół: pełen zapału, dynamiki. Elblążanie odrabiali straty, a punkty na wagę remisu i…dogrywki zdobył Piotr Prokurat. W dodatkowym czasie nikt nie zdążył zapunktować, bo miał miejsce wspomniany incydent.

Oczywiście są to relacje na gorąco. Sprawa trafi na pewno do odpowiednich wydziałów Pomorskiego Związku Koszykówki i tam decyzje zostaną usankcjonowane