Chwile słabości KKS zadecydowały – Bój wyrównany, ale przegrany

Po niepowodzeniu w Swarzędzu po cichu liczyliśmy na punkty w spotkaniu z zespołem Arcus SMS PZKosz. Łomianki tym bardziej, że olsztynianki występowały przed własna publicznością. Niestety nie udało się. Po bardzo wyrównanym spotkaniu KKS przegrał 88:97 (28:20, 17:24, 21:27, 22:26). Zadecydowały chwile słabości na początku drugiej i w końcówce trzeciej kwarty.

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-26, Dominika Spittal-4, Joanna Markiewicz-22, Natalia Żukowska-4, Jolanta Wichłacz-1, Alicja Minczewska-16, Kamila Kowalewska-11, Patrycja Ulaszewska-2, Magdalena Saternus-0

KKS rozpoczął mecz bardzo dobrze. Przez całą kwartę prowadził, głównie dzięki skutecznej grze Joanny Markiewicz, która w tym okresie zdobyła aż 11 punktów. Etatowa snajperka Karina Różyńska tym razem znalazła się w cieniu, nie potrafiła wejść w spotkanie tak jak zwykle. Niezłe otwarcie o niczym oczywiście nie przesądzało, ale dawało nadzieję.

Do drugiej odsłony olsztynianki przystąpiły zupełnie zdekoncentrowane i na dzień dobry straciły sześć oczek. Od tego momentu wynik oscylował wokół remisu, a wiadomo, że wtedy gra się pod większą presją. KKS-owi z trudem przychodziło zdobywanie punktów. Nawet nie wiodło się przy rzutach osobistych, które zawsze były najmocniejsza bronią zespołu. W pewnym momencie olsztynianki nie wykorzystały żadnej z sześciu prób, choć kolejno przed szansą stawały: Magdalena Saternus, Karina Różyńska i Alicja Minczewska. Całe szczęście, że tuż przed przerwa odnalazła się Karina, która zdobyła siedem punktów.

Po zmianie stron wyrównana walka trwała do 26 minuty. Wówczas rywalki odskoczyły na 69:61 i ten moment okazał się przełomowym. Wprawdzie „trójka” Kamili Kowalewskiej trochę zmniejszyła dystans, ale widać było gołym okiem, że uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego czują się pewniej.

W ostatniej kwarcie warszawianki pilnowały wyniku, choć ich trzy podstawowe zawodniczki (Karolina Wilk, Monika Janowska i Paulina Kuras) miały na koncie po cztery faule. Desperacki szturm KKS-u na finiszu nie przyniósł efektu.

MUKS Poznań – MKS PWSZ KON-BET Konin 72:42

AZS Uniwersytet Gdański – GTK Wejherowo 69:72

AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. – SKS Unia Swarzędz 68:58

KKS Olsztyn – Arcus SMS PZKosz Łomianki 88:97

1. MUKS Poznań   26   13   13 – 0    987 – 707

2. MKS PWSZ KON-BET Konin   21   13   8 – 5  872 – 869

3. GTK Wejherowo  19   12    7 – 5   852 – 821

4. AZS Uniwersytet Gdański     19   13  6 – 7  927 – 909