Ćwierćfinał MP Juniorek Łódź 2015 – KKS Olsztyn powalczył z Widzewem

W Łodzi zakończył się turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek (U-18) , którym występował KKS Olsztyn (trzeci zespół strefy pomorskiej). Olsztynianki juz po dwóch dniach zapewniły sobie awans do półfinału. Pokonały  MLKS-MOS Rzeszów 66:55 (10:5, 16:21,19:15, 21:16) i Pałace Młodzieży Tarnów 65:63 (22:17, 20:16, 15:15, 8:15) . W niedzielę przegrały z faworytem - Widzewem Łódź 42:62 (7:18,10:10, 9:17, 16:17), ale nawiązały równa walkę.

Trener Tomasz Sztąberski obserwował ostatni mecz ligowy kadetek KKS Nidzica z GTK Gdynia i postanowił wzmocnić olsztyńska ekipę dwoma zawodniczkami drużyny Stanisława Kozińskiego (nidziczanki rozpoczynają ćwierćfinały w następny weekend). Nie ma co ukrywać. Zadanie przed KKS trudne, ale realne do wykonania.

Grupa II

Piątek (10 kwietnia)

MLKS-MOS Rzeszów – KKS Olsztyn 55:66 (5:10, 19:16, 15:19, 16:21)

KKS Olsztyn: Zuzanna Muzyczuk-13, Adrianna Kalinowska-14, Kamila Płatek-4, Beata Kubińska-8, Dagmara Czaplińska-4, Aleksandra Mońko-10, Wiktoria Bałdyga-8, Kamila Żukowska-5.

Bardzo cenne zwycięstwo, okupione jednak ciężka walką. Zwłaszcza w pierwszej kwarcie zawodniczki obu drużyn grały agresywnie, przeszkadzały rywalkom jak mogły. Olsztynianki uzyskały nieznaczna przewagę, ale rzeszowianki odrobiły straty i sprawa zwycięstwa którejś ze stron cały czas była otwarta. Pod koniec trzeciej odsłony olsztynianki prowadziły 45:39, po dwóch minutach ostatniej kwarty rywalki wyrównały na 45:45.

Na szczęście ostatnie słowo należało do KKS-u. Finisz był doskonały, a 11 punktów przewagi może okazać się cenną zaliczka. Najlepiej jednak wygrać w sobotę mecz, wtedy nie będą raczej potrzebne dodatkowe tabelki.

Widzew Łódź – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 79:39 (25:15, 22:7, 15:6, 17:11)

Sobota (11 kwietnia)

KKS Olsztyn – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 65:63 (22:17, 20:16, 15:15, 8:15)

KKS Olsztyn: Zuzanna Muzyczuk-5, Adrianna Kalinowska-10, Kamila Płatek-11, Beata Kubińska-6, Aleksandra Mońko-19, Wiktoria Bałdyga-8, Kamila Żukowska-6.

Wszystko dobre, co dobrze sie kończy. Olsztynianki prowadziły przez całe spotkanie. Od początku brylowała Aleksandra Mońko, która zwłaszcza w pierwszej kwarcie punktowała bardzo regularnie. KKS utrzymywał dystans 8-10 punktów, ale pod koniec meczu rywalki ruszyły do ataku. Na dwie i pół minuty przed końcem bylo już tylko 65:63 i… ten wynik utrzymał się do syreny. Emocji i nerwowych momentów nie brakowało, skończyło się szczęśliwie i to jest najważniejsze. To zwyciestwo zapewnia awans do półfinału MP – grona 16 najlepszych drużyn kraju.

Widzew Łódź – MLKS-MOS Rzeszów 57:22 (16:9, 24:3, 14:4, 3:6)

Niedziela (12 kwietnia)

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – MLKS-MOS Rzeszów 47:65 (7:17, 20:18, 13:11, 7:19)

KKS Olsztyn – Widzew Łódź 42:62 (7:18,10:10, 9:17, 16:17)

KKS Olsztyn: Zuzanna Muzyczuk-10, Adrianna Kalinowska-10, Kamila Płatek-10, Justyna Michalak-0, Beata Kubińska-1, Weronika Jastrzębska-1, Aleksandra Mońko-6, Wiktoria Bałdyga-4, Kamila Żukowska-0.

Oba zespoły miały już zapewniony awans do połófinału, ale stoczyły zacięta walkę, choć wielkiej presji nie było. Olsztynianki trzymały się bardzo dzielnie. W trzeciej kwarcie zmniejszyły nawet stratę do pięciu oczek, po czym straciły 14 punktów z rzędu. W tej sytuacji szans na zwycięstwo już nie było. W ostatniej odsłonie przewaga łodzianek została zachowana. Mniej w tym meczu grała Aleksandra Mońko. Najważniejszy jest jednak awans i za to dziewczętom należą sie duże brawa.

1 Widzew Łódź  3  6  198:103

2 KKS Olsztyn  3  5  173:180

3 MLKS MOS Rzeszów  3  4  142:170

4 MKS Pałac Młodzieży Tarnów  3  3  149:209