Ćwierćfinał MP juniorek – Sensacja wisiała na włosku

Koszykarki KKS Olsztyn już w sobotę zapewniły sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski juniorek, pokonując rywalki z Bytomia 78:41. W ćwierćfinale w Poznaniu występiły  tylko trzy drużyny, z których dwie przeszły dalej. KKS w niedzielę stoczył pasjinujący bój z Ineą Poznań. Prowadził jeszcz na pięć minut przed końcem dziewięcioma punktami ,ale przewagi nie utrzymał. Faworyt był jednak w dużych opałach.

I dzień

KKS Olsztyn – MOSM Bytom 78:41 (18:5, 24:8, 21:12, 15:16)

KKS Olsztyn: Paulina Rojek-0, Patrycja Zawadzka-2, Angelika Skarżycka-13, Ksenia Zajączkowska-14, Natalia Żukowska-5, Natalia Dzieniszewska-5, Aleksandra Żygowska-4, Iwona Polak-8, Patrycja Grażewicz-3, Patrycja Jastrzębska-20, Alicja Szych-4, Agnieszka Stachyra-0

Olsztynianki rozpoczęły spotkanie bardzo skoncentrowane. Szczególnie dobrze broniły i rywalki w ofensywie były bezradne. W drugiej kwarcie przyśpieszyły jeszcze bardziej i przewaga stawała się przygniatająca.. Wynik do przerwy 42:13 mówi wszystko. Jednak w ćwierćfinałach zdarzają się jeszcze takie dysproporcje w umiejętnościach.

Po zmianie stron było znacznie gorzej, głównie ze skuteczności. Akcje wprawdzie kleiły się, ale piłka tańczyła po obręczy i nie chciała wpaść do kosza. Nie miało to akurat większego znaczenia, bowiem i tak spotkanie było jednostronnym widowiskiem.

Trener Tomasz Sztąberski dał oczywiście pograć wszystkim zawodniczkom, wyróżniła się na pewno skuteczna w tym meczu Patrycja Jastrzębska. W niedzielę spotkanie z zespołem Inea AZS Poznań o pierwsze miejsce. Rywalki są uważane za kandydatki do medalu Mistrzostw Polski. Na pewno będzie ciężko.

Inea AZS Poznan – MOSM Bytom 86:38 (29:7, 11:12, 18:10, 28:9)

KKS Olsztyn – MOSM Bytom  78:41 (18:5, 24:8, 21:12, 15:16)

Tabela:

1 Inea AZS Poznan  1  2  86:38

2 KKS Olsztyn  1  2   78:41

……………………..

3 MOSM Bytom 2  2  79:164

II dzień

Inea AZS Poznan – KKS Olsztyn 71:66 (13:18, 27:18, 10:17, 21:13)

KKS Olsztyn: Paulina Rojek-2, Patrycja Zawadzka-0, Angelika Skarżycka-10, Ksenia Zajączkowska-13, Natalia Żukowska-18 Natalia Dzieniszewska-4, Aleksandra Żygowska-0, Iwona Polak-3, Patrycja Jastrzębska-10, Alicja Szych-6

Olsztynianki były o krok od sprawienia sensacji. Jeszcze na pięć minut przed końcem prowadziły różnicą 9 punktów, ale na finiszu poznanianki z nawiązką odrobiły straty. Oczywiście wynik jest honorowy, ale gdy zwycięstwo wymyka sie z rąk zawsze pozostaje uczucie niedosytu. Gra olsztynianek bardzo dobra, chwilami doskonała z wyjątkiem skuteczności. To zadecydowało o porażce. Oczywiście najważniejszy w tym turnieju był awans, który KKS zapewnił sobie w sobotę. Jednak mecz z Ineą i to na jej boisku po raz kolejny ujawnił duże mozliwości naszego zespłou, który jest bardzo wyrównany. Nawet kontuzja Natalii Dzieniszewskiej nie wpłynęła na osłabienie, bowiem trener ma do dyspozycji równorzędne zawodniczki. Żeby tylko celniej rzucały…