Ćwierćfinał MP kobiet (U19) Kraków 2021 – KKS Olsztyn nie dał rady Wiśle i wypadł z mistrzostw

W Krakowie odbywał się w dniach 19/21 lutego ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski w koszykówce juniorek (U19). Startowały trzy zespoły: Wisła CanPack Kraków, KK Młode Lwice Gdańsk i KKS Olsztyn. KKS nie miał wielkich planów, bo trzeba realnie ocenić możliwości. W sobotę  pokonał Młode Lwice Gdańsk  68:42, ale w niedzielę w  decydującym meczu przegrał Wisłą CanPack. 55:64 i odpadł z rywalizacji.

Terminarz i wyniki

Piątek (19 lutego)

Wisła CanPack Kraków – KK Młode Lwice Gdańsk 64:44 (21:15, 14:11, 10:4, 19:14)

Sobota (20 lutego)

KK Młode Lwice Gdańsk – KKS Olsztyn 42:68 (7:20, 10:12, 12:22, 13:14)

KKS Olsztyn: Marta Sztąberska-15 (2×3), Agnieszka Gromadzińska-17 (5×3), Zuzanna Bałdyga-3, Ewelina Kitkowska-15, Izabela Birkos-6, Martyna Przeradzka-9, Inga Malinowska-3 (1×3), Karolina Mazuro-0.

Zdecydowane zwycięstwo KKS. Olsztynianki rozpoczęły z wysokiego „c” od prowadzenia 12:0, Rywalki pierwsze punkty zdobyły dopiero w 5 minucie. Pierwsza kwarta wygrana 20:7 ujawniła możliwości obu zespołów w tym dniu. Spotkanie toczyło się pod dyktando KKS, który systematycznie zwiększał dystans. Nie musiał forsować dużego tempa, bo tu rozmiary wygranej nie miały żadnego znaczenia. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielnej potyczce z krakowiankami.Liderkami zespołu były Agnieszka Gromadzińska (5 celnych trójek) i Marta Sztąberska. Dzielnie sekundowała im Ewelina Kitkowska.

Niedziela (21 lutego)

KKS Olsztyn – Wisła CanPack Kraków 55:64 (15:17, 11:18, 12:12, 17:17)

KKS Olsztyn: Marta Sztąberska-18 (1×3) , Agnieszka Gromadzińska-21 (6×3) , Zuzanna Bałdyga-4, Ewelina Kitkowska-5, Izabela Birkos-6, Martyna Przeradzka-1, Inga Malinowska-0

Początek był nawet obiecujący. Marta Sztąberska i Agnieszka Gromadzińska popisały się celnymi trójkami i było 6:2. Krakowianki dysponowały jednak znacznie szerszym składem wartościowych zawodniczek i szybko opanowały sytuację. Wygrały kwartę 17:15. KKS ratował się rzutami zza linii 6.25 (cztery trafienia na pięć prób). Rzuty za dwa wyglądały fatalnie (1 celny na 14 prób). W drugiej kwarcie KKS trzymał się dzielnie do 17 minuty. Potem nastąpiło tąpnięcie i Wisła odskoczyła na dziewięć oczek. Już cały czas utrzymywała w miarę bezpieczną przewagę, a nam zdecydowanie zabrakło argumentów.

1 Wisła CanPack Kraków 2 4 128:99

2 KKS Olsztyn 2 3 123:106

3 Młode Lwice Gdańsk 2 2 88:132