Dobra końcówka Inter Parts – Zupełnie inna bajka

W pierwszej rundzie w Kortowie Inter Parts AZS UWM Olsztyn najwyższe zwycięstwo odniósł nad zespołem MON-POL Płock (96:39). Wydawało się, że w rewanżu też będzie łatwo i przyjemnie, tym bardziej, że MON-POL jest zdecydowanym outsiderem tabeli. Tymczasem było to bardzo zacięte spotkanie, w którym olsztynianie dopiero w końcówce uzyskali przewagę wygrywając ostatecznie 91:82 (25:22, 21:22, 25:21, 20:17).

MON-POL Płock – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 82:91 (22:25, 22:21, 21:25, 17:20)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-8, Marcin Olejko-2, Jacek Chojnacki-9, Piotr Rosiński-12, Marcin Kowalewski-32, Tomasz Panewski-11, Rafał Chudzil-7, Michał Kucharski-7, Paweł Matysiak-3

Olsztynianie rozpoczęli dobrze, a siłą napędowa zespołu byli: Marcin Kowalewski i Tomasz Panewski, którzy wzięli na siebie ciężar gry i zdobywania punktów. Gospodarze jednak szybko otrząsnęli się i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty objęli prowadzenie. Na szczęście kilka udanych akcji w końcówce pozwoliło odskoczyć na trzy oczka. Druga odsłona to walka punkt za punkt i zanosiło się na zacięta grę po przerwie.

Tak w istocie było. Z wolna jednak olsztynianie przejmowali inicjatywę. Ale na tablicy wyników znalazło to odbicie dopiero w końcówce, która nie była dramatyczna jak można było oczekiwać. Cenne zwycięstwo, choć oczywiście z ostatnim zespołem tabeli wygrac należało. Najlepszy na boisku Marcin Kowalewski – zdobywca 32 punktów

Trefl II Sopot – Żyrardowianka Żyrardów 87:63