Dobry początek Truso Elbląg – Twardy bój i mądra końcówka

Pomyślnie rozpoczęli spotkania fazy finałowej rozgrywek o wejście do II ligi koszykarze Truso Elbląg. W inauguracyjnej potyczce pokonali we własnej hali KS Kielno 77:68 (21:21, 21:14, 17:16, 18:17). To bardzo ważne zwycięstwo, bowiem elblążanie przystąpili do decydującej rundy rywalizacji z niekorzystnym bilansem i teraz trzeba odrabiać straty. Wszystko wskazuje na to, że stawka finalistów jest bardzo wyrównana i każdy punkt może mieć ogromne znaczenie. Nie był to wielki mecz, za to gospodarzy trzeba pochwalić za dobrą grę w obronie i mądrze rozegrananą końcówkę. Rywale byli groźni, ale koszykarze utrzymali bezpieczny dystans.

Truso Elbląg – KS Kielno 77:68 (21:21, 21:14, 17:16, 18:17)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-6, Marcin Zalewski-0, Mateusz Stawiak-0, Jarosław Jakubów-15, Kamil Pożarycki-5, Krzysztof Jasiński-3, Jarosław Salwiński-0 , Marcin Gawron-0, Marcin Krakowiak-9, Paweł Budziński-19, Grzegorz Czarnul-0, Piotr Prokurat-20.

Było to bardzo wyrównane, twarde spotkanie, w którym nikt się nie oszczędzał. Na szczęście w drugiej kwarcie gospodarzom udało się zyskać niewielka przewagę, której pilnowali jak oka w głowie. Wprawdzie po przerwie zespół z Kielna z determinacja dążył do zwycięstwa i zbliżał się do Truso, ale elblążanie potrafili w odpowiednim czasie się zmobilizować i odparli ataki przeciwników. To spotkanie jest zapowiedzią dużych emocji w finałowej rundzie. Oby tylko elblążanom nie zabrakło sił, bo ambicja i wola walki zawsze była ich dużym atutem.