Doskonała passa KKS-u trwa – I znów wygrana końcówka olsztynianek

Passa zwycięstw koszykarek KKS Apteki Arnika jest imponująca. Olsztynianki znów stoczyły pasjonujące spotkanie tym razem z wiceliderem rozgrywek AZS UW Warszawa i wygrały po nerwowej kocówce 76:73 (22:15, 24:18, 18:18, 12:22). To zwycięstwo im się jak najbardziej zależało, bowiem prowadziły przez cały mecz, a rywalki doszły je na trzy minuty przed końcem (71:71). Wtedy wszystko było możliwe, tym bardziej, że akademiczki złapały wiatr żagle i zadziwiały skutecznością. Na szczęście ostatnie minuty należały do KKS-u. Brawo dziewczyny. To bardzo cenny sukces.

KKS Apteki Arnika Olsztyn – AZS UW Warszawa  76:73 (22:15, 24:18, 18:18, 12:22).

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-17, Joanna Markiewicz-17, Natalia Żukowska-13, Emilia Rutkowska-3, Iwona Polak-2, Alicja Minczewska-20, Barbara Skowronek-4, Ksenia Zajączkowska-0, Jolanta Wichłacz-0

Olsztynianki rozpoczęły znakomicie. Po trzech minutach prowadziły 12:2. Świetnie kontratakowały, a za trzy punkty rzucała Joanna Markiewicz. Trans nie mógł trwać wiecznie, tym bardziej, że przeciwniczki to doświadczona ekipa, która niejedną nawałnice w lidze przeżyła, a potem wypunktowała rywalki. I rzeczywiście akademiczki opanowały sytuację i wykorzystując wyraźny przestój drużyny gospodarzy doprowadziły do remisu 15:15. Na szczęście dobra końcówka pozwoliła znów odskoczyć na kilka punktów.

Druga odsłona znów bardzo dobra w wykonaniu KKS, z wyjątkiem ostatniej minuty, kiedy zupełnie niepotrzebnie straciliśmy cztery oczka, a mogło być jeszcze gorzej. Jak się okazało te błędy drogo kosztowały, bowiem ułatwiły później przeciwniczkom zadanie.

Po przerwie olsztynianki trzymały się dzielnie. Wydawało się, że kontrolują sytuację, mając  13 punktów zaliczki. Za pięć przewinień spadła jednak Barbara Skowronek, która wprawdzie ostatnio nie błyszczy formą, ale jest bardzo ważnym ogniwem w zespole. To niestety odbiło się w czwartej odsłonie, kiedy warszawianki postawiły wszystko na jedna kartę, a nam piłka przestała wpadać do kosza. W ciągu kilku minut rywalki doprowadziły do remisu 71:71 i wtedy, oprócz umiejętności i kondycji, najważniejsza była odporność psychiczna. Tę próbę nerwów olsztynianki wytrzymały znakomicie i stoczyły więcej punktów od przeciwniczek. Co ciekawe w tych trudnych momentach znów stanęły na wysokości zadania młode zawodniczki: Iwona Polak (dwa celne rzuty wolne) i Natalia Żukowska, której postępy w ostatnim czasie są imponujące.

Brawo dziewczyny. Znów dostarczyłyście kibicom wielkich emocji z takim radosnym finałem.