Doskonały mecz KKS Apteki Arnika – Z temperamentem i premedytacją…

Dojrzewają nam sportowo dziewczęta KKS Apteki Arnika Olsztyn. Przed tygodniem po świetnym występie wygrały z liderem z Sokołowa Podlaskiego, a w sobotę (19 listopada) udowodniły, że nie było to dzieło przypadku. Po pasjonującym spotkaniu pokonały na wyjeździe GTK Wejherowo 92:84 (23:28, 23:13, 19:23, 27:20). To co na początku było największym problemem, a więc wygrywanie końcówek, teraz stało się największym atutem. Olsztynianki potrafiły poskromić temperament i z pełną premedytacją wypunktowały rywalki. Oby tak dalej!

GTK Wejherowo – KKS Apteki Arnika Olsztyn 84:92 (28:23, 13:23, 23:19, 20:27)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-29, Joanna Markiewicz-19, Natalia Żukowska-5, Emilia Rutkowska-2, Iwona Polak-7, Alicja Minczewska-17, Barbara Skowronek-9, Jolanta Wichłacz-4

W pełni zasłużone zwycięstwo olsztynianek, które od początku spotkania grały agresywnie w obronie i bardzo pomysłowo w ataku. Tylko mały kryzys pod koniec pierwszej karty pozwolił rywalkom na objęcie prowadzenia. Ale druga odsłona toczyła się już pod dyktando KKS-u. Dziewczyny walczyły z determinacją, były lepsze na deskach ( w całym meczu 46:34), co pozwalało na odzyskanie piłki lub ponowienie akcji. Ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Karina Różyńska i Joanna Markiewicz, ale pozostałe też spełniały swoje role. Imponowała Natalia Żukowska, która mimo małego doświadczenia coraz pewniej czuje się w strefie podkoszowej.

Po przerwie nastąpił spodziewany arak przeciwniczek, które doprowadziły do remisu. Inna sprawa, że olsztynianki trochę im w tym pomogły. Podania wszerz boiska umożliwiały przechwyty i tak traciliśmy punkty. Na szczęście był to krótki epizod. W trzeciej kwarcie straciliśmy Natalię Żukowska (5 przewinień), cztery faule miała na koncie Karina Różyńska, która jednak niemiłosiernie dziurawiła kosz rywalek. Dobrą zmianę dała Iwona Polak i znów szala przechyliła się na naszą stronę.

Spodziewaliśmy się nerwowej końcówki. Na 3 minuty przed końcem KKS prowadził 82:75 i szansy już nie wypuścił. To niezwykle cenne zwycięstwo, które stawia nas znowu wśród kandydatów do czołowej czwórki.

GTK Wejherowo – KKS Apteki Arnika Olsztyn 84:92

MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – Lider AZS II Swarzędz 65:60

MUKS Kórnik – MKK Siedlce 66:89

SMS PZKosz Łomianki – AZS Uniwersytet Warszawski 63:66

1 MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 13 7  6 – 1  469 – 426

2 AZS Uniwersytet Warszawski 13 7  6 – 1  495 – 469

3 KKS Apteki Arnika Olsztyn 12 8  4 – 4  598 – 580

4 MKK Siedlce 11 7  4 – 3  490 – 472