Dramaty pod koszem w stolicy – A było tak blisko…

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn wracają ze stolicy bez zwycięstwa, choć szczęście było bardzo blisko. Po bardzo wyrównanym spotkaniu akademicy przegrali z zespołem WOSSM Warszawa 71:73 (18:16,18:24,19:15,16:18). Jeszcze na pół minuty przed końcem Inter Parts prowadził 71:70, potem jednak gospodarze zdobyli trzy oczka z rzutów osobistych, a nam zabrakło skutecznej odpowiedzi mimo dwóch prób tuż przed syreną: Tomasza Panewskiego i Rafała Chudzika. Szkoda…

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-6, Mariusz Olejko-0, Rafa Kułakowski-0, Piotr Ćwirko-0, Piotr Rosiński-0, Kamil Zajkowski-6, Marcin Kowalewski-17, Rafał Chudzik-8, Tomasz Panewski-3, Michał Kucharki-6, Jakub Chmielewski-17, Paweł Matysiak-8.

W ciągu 40 minut żadnej ze stron nie udało się wypracować większej przewagi. Prowadzenie zmieniało się i wiadomo było, że wszystko rozstrzygnie się w dramatycznej końcówce. Olsztynianie trzymali dystans, w  ostatniej minucie osiągnęli nawet minimalna przewagę. Niestety, nie udało się jej utrzymać. W takich meczach o zwycięstwie decyduje łut szczęścia a ono uśmiechnęło się do gospodarzy. Szkoda, bo sukces w stolicy, a był przecież tak blisko, znacznie poprawiłby naszą trudna sytuację.

Olsztynianie nie potrafili znaleźć recepty na świetnie rzucającego Alana Czajkowskiego, który zdobył aż 35 punktów. Jeśli szukać w tym spotkaniu optymistycznych elementów warto jednak podkreślić bardziej stabilną formę akademików, którzy wytrzymali fizycznie do końca. Zabrakło jednak błysku, który zazwyczaj decyduje o sukcesie.

Żyrardowianka Żyrardów – Żuraw King Oscar Gniewino 72:97

SMS PZKosz Władysławowo – Etmal Korsarz Gdańsk 73:72

Tur Bielsk Podlaski – SIDEn Polski Cukier Toruń 77:71

KK Świecie – AZS WSGK Pol – Fol Kutno 48:66

WOSSM Warszawa – AZS UWM Olsztyn 73:71

MON – POL Płock – Basket Piła 63:82

PWiK Piaseczno – Trefl II Sopot 102:71

1. SIDEn Polski Cukier Toruń 15   8  7  647 – 535