Dramatyczny mecz KKS-u w stolicy – A było już tak blisko…

Koszykarki KKS Apteki Arnika Olsztyn stoczyły w stolicy pasjonujący mecz I ligi z AZS Uniwersytet Warszawski. Prowadząc prawie przez całe spotkanie przegrały ostatecznie 69:72 (24:17, 12:15, 19:24, 14:16). Zwłaszcza ostatnie minuty pełne były dramatycznych  zwrotów. Na 4 minuty przed końcem 66:61 dla KKS-u, ale spada za pięć przewinień najlepsza na boisku Joanna Markiewicz. Desperacki zryw akademiczek i objęcie prowadzenia 69:67. Riposta Kariny Różyńskiej i 69:69. Jednak ostatnie słowo należało do AZS UW. Szkoda, ale dziękujemy za walkę do końca.

AZS Uniwersytet Warszawski – KKS Apteki Arnika Olsztyn 72:69 (17:24, 15:12, 24:19, 16:14)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-13, Dominika Spittal-2, Joanna Markiewicz-20, Natalia Żukowska-0, Emilia Rutkowska-11, Alicja Szych-0, Alicja Minczewska-9, Barbara Skowronek-14

Olsztyniankom nie udało się wygrać w stolicy, choć były bliskie sprawienia niespodzianki. Akademiczki to mocna ekipa, która w premierze ujawniła swe możliwości pokonując na wyjeździe GTK Wejherowo. Tymczasem olsztynianki rozpoczęły spotkanie znakomicie i pierwszą odsłonę rozstrzygnęły bezdyskusyjnie na swoją korzyść. Świetnie grały: Joanna Markiewicz i Barbara Skowronek, pieczołowicie pilnowana Karina Rożyńska nie miała tylu okazji do rzutu jak zazwyczaj.

W drugiej kwarcie studentki z Warszawy zmniejszyły dystans i można było przewidzieć, że ten mecz będzie obfitował w dramatyczne momenty. W odsłonie kwarcie AZS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, ale nie na długo. KKS miał świetną serię na początku czwartejkwarty, zdobywając osiem punktów przy zaledwie dwóch ze strony rywalek. Bezpardonowa walka, ambicja i tempo gry wykruszyły nasze siły, poza tym sporo było przewinień. Na 4 minuty 15 sekund przed końcem olsztynianki prowadziły 66:61, za pięć przewinień zeszła Joanna Markiewicz, a bez niej szczególnie tak dysponowanej jak w środę, można było przewidzieć trudne chwile KKS-u. Niestety, czarny scenariusz sprawdził się Przeciwniczki wyczuły szanse. Objęły prowadzenie 69:67, na 35 sekund przed syreną Karina Różyńska po kontrze wyrównała, ale riposta AZS UW była błyskawiczna, potem jeszcze rzut wolny i minimalny sukces akademiczek trzema punktami. Cóż szkoda, ale przecież  nie my byliśmy w tej potyczce faworytem. Zabrakło trochę szczęścia. Może dopisze nam następnym razem.