Dwie różne połówki KKS-u w Gdyni – Po przerwie dziewczyny gasły w oczach

Już po trzech kolejkach spotkań można stwierdzić, że dla koszykarek KKS Apteki Arnika ten sezon I-ligowy będzie wyjątkowo trudny. Stawka zespołów jest mocniejsza niż poprzednio, a my mamy duże kłopoty personalne, gdyż w zespole są kontuzje, a niektóre zawodniczki nie rozwijają się w takim tempie jak oczekiwano. W niedzielę KKS przegrał wysoko w Gdyni z GWB GTK 63:83 (20:18, 20:20, 17:26, 9:26) a po przerwie obraz spotkania był przygnębiający. Drużyna gasła w oczach i tak jak bokser po nokaucie nie potrafiła się już podnieść.

 

GWB GTK Gdynia – KKS Apteki Arnika Olsztyn 83:63 (18:20, 20:20, 26:17, 19:6)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-11, Dominika Spittal-0, Joanna Markiewicz-13, Natalia Żukowska-6, Iwona Polak-8, Alicja Minczewska-11, Patrycja Ulaszewska-0, Jessica Musijowska-3, Anna Todys-0, Ksenia Zajączkowska-5, Jolanta Wichłacz-6, Aleksandra Żygowska-0

Pierwsza część meczu była nawet obiecująca. Trwała zacięta walka, która kosztowała sporo sił, ale olsztynianki trzymały się dzielnie. Karina Różyńska miała niewiele swobody i okazji do rzutów z czystych pozycji, ale nieźle radziły sobie jej koleżanki. W każdym razie dwa oczka przewagi o niczym nie przesądzały, zapowiadały natomiast zacięty bój w następnych kwartach.

Tymczasem trzecia odsłona okazała się przełomowa, przy czym dużo lepiej zagrał zespół gospodarzy, natomiast w odwrocie znalazły się olsztynianki. Przewaga GTK rosła, natomiast mnożyły się błędy KKS. Ostatnia kwarta to popis będących na fali gdynianek i pasywna postawa ich rywalek. Zejście za pięć przewinień czołowej zawodniczki w tym meczu Joanny Markiewicz dopełniło czary goryczy. Zaledwie sześć zdobytych punktów w tej części mówi o wszystkim. Statystki KKS są alarmujące. Zaledwie dwie celne trójki z 21 prób, procent skuteczności – 32, przegrane zbiórki 41-59 i zaledwie 54 procent wykorzystanych osobistych.

Zasłużona porażka, która każe wracać myślami do poprzedniego tygodnia. Tak trudno się w tym sezonie wygrywa, a zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Fot.123people.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x