Dzień nauczyciela na sportowo – Działdowo kontra Nidzica

Z okazji Dnia Nauczyciela w hali sportowej Gimnazjum Nr 2 w Działdowie spotkały się drużyny gimnazjalistów ,dziewcząt i chłopców  z klas sportowych Działdowa i Nidzicy walczących o Puchar przechodni ufundowany przez Dyrektor  „dwójki” Marlenę Perzyńską. W  rywalizacji trwającej od 2009 roku biorą udział zawsze trzy drużyny z każdego gimnazjum. Celem tej rywalizacji jest popularyzacja koszykówki , zasad fair play i wymiana doświadczeń sportowych między szkołami.

Na razie trwa „ święta wojna” w koszykówce, ale inne dyscypliny są w planie spotkań. W tym roku spotkały się zespoły klas I w kategorii chłopców i reprezentacje szkół klas II i III w obu  kategoriach.”Trzynastka” okazała się pechowa dla Nidzicy bo gospodarze wygrali wszystkie trzy mecze ,kończąc rywalizację 3:0.

Pierwsi na parkiet wyszli najmłodsi gimnazjaliści- uczniowie klas I sportowych. Od początku I kwarty dominowali gospodarze wygrywając 13:2 a do przerwy 28:13.Osłabieni goście występujący w sześcioosobowym składzie pod koniec meczu opadli z sił przegrywając mecz 18:55. W zespole gospodarzy wszyscy zagrali dobre spotkanie a wyróżnili się szczególnie  – Mateusz Chodyna, Dawid Pieckowski, Aleksander Czeczot, Mateusz Łazowy.

Po nich na plac boju wyszły dziewczęta starsze, reprezentantki swoich szkół. Mecz dziewcząt też miał jednostronny przebieg. Od pierwszego gwizdka dominowały działdowianki , które po pierwszej kwarcie prowadziły zdecydowanie 15:4. II kwarta była już wyrównana i zakończyła się wygraną działdowianek 12:11. II połowa meczu to przewaga zawodniczek trenerki Agnieszki Laskowskiej i wygrana 61:24 dająca już wygraną w rywalizacji po raz czwarty dla „dwójki”. Podobnie jak w I meczu wszystkie zawodniczki zasłużyły na brawa a wyróżniły się Wiktoria Palkowska, Paulina Krupa, Paulina Świniarska i Magda Cybulska.

Pozostało jeszcze spotkanie reprezentacji chłopców. W roku ubiegłym Nidzica zdobyła tytuł Mistrzów Województwa, ale i w tym spotkaniu dominacja gimnazjalistów z działdowskiej „dwójki” była wyraźna a szczególnie w II i IV kwarcie wygranych: 26:4 i 22:4. Całe spotkanie podopieczni Zdzisława Ziółkowskiego wygrali 81:23. Zespół z Nidzicy w tym roku ma mniejszy potencjał i trudno będzie bronić tytułu z roku ubiegłego.

Zwycięstwo to przypieczętowało ogólną wygraną w tej szkolnej potyczce 3:0 i podobnie jak w poprzednich meczach wszyscy zwycięzcy zagrali dobrze a na wyróżnienie zasłużyli Mateusz Kaczmarczyk, Patryk Zero, Maciej Bogacki i Filip Staszyński.

Puchar  dyrektor Gimnazjum Nr 2 do przyszłego roku pozostanie w „dwójce” już po raz trzeci. Statuetki dla najlepszych – Mateusza Kaczmarczyka, Pauliny Krupy i Dawida Pieckowskiego wręczyła obecna na zawodach Pani wicedyrektor Beata Biernacka.

Wyniki i składy drużyn:

Gim2 Dziadowo kl. I   – Gim3 Nidzica kl. I   55:18   , /14:2/,/ 14:11/, /15:0/, /12:5/

Gim2 Działdowo / w nawiasie zdobyte pkt./-Mateusz Chodyna /14/, Mateusz Dziewanowski, Gracjan Jackowski /4/, Artur Tymiński /2/, Aleksander Czeczot /4/, Mateusz Łazowy /12/, Dawid Pieckowski /19 /,Artur Maliszewski, Dawid Busk, Michał Karbowski, Kacper Michalski – trener Kamil Chrzanowski.

Gim3 Nidzica kl.I – Jakub Jaskólski /9/, Maciej Mroczkowski , Hubert Ordon / 8/, Bartosz Kuciński /1 /, Filip Szempiliński, Mateusz Kozicki – trener Kazimierz Wrotek