Edukacji KKS-u ciąg dalszy – Początek był nawet obiecujący

Kolejnej wysokiej porażki doznały w finałowej puli rozgrywek I ligi koszykarki KKS Apteki Arnika .Tym razem uległy w Rzeszowie mocnej ekipie akademiczek 66:91 (14:16, 10:29, 15:21, 27:25). Początek był nawet obiecujący. Olsztynianki trzymały się dzielnie, dobrze broniły i pierwszą odsłonę przegrały minimalnie. Fatalna w skutkach okazała się druga kwarta przegrana z kretesem10:29. Oczywiście w tej sytuacji emocje opadły, na plus olsztyniankom trzeba zapisać, że do końca walczyły o w miarę honorowy wynik i po części im się to udało. Porażki jednak bolą.

AZS Rzeszów – KKS Apteki Arnika Olsztyn 91:66 (16:14, 29:10, 21;15, 25:27)

KKS  Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-23, Dominika Spittal-6, Joanna Markiewicz-4, Emilia Rutkowska-7, Alicja Minczewska-7, Barbara Skowronek-7, Anna Todys-0, Ewelina Czaboryk -0, Jolanta Wichłacz-12, Patrycja Ulaszewska-0.

Olsztynianki wystąpiły bez kilku juniorek, w tym podstawowej zawodniczki -środkowej Natalii Żukowskiej. Oczywiście ograniczało to pole manewru, zwłaszcza w takim spotkaniu jak z Rzeszowem, gdzie często trzeba reagować na wydarzenia. Olsztynianki nieźle zaczęły mecz, były bardzo skoncentrowane i realizowały założenia, głównie w defensywie. W drugiej kwarcie na chwilę się pogubiły i…było po meczu. Doświadczone rywalki błyskawicznie zwietrzyły szanse i odskoczyły na ponad 20 punktów. Wprawdzie ta przewaga została zachowana do końca, ale wiadomo, że konkretny wynik nie miał tu znaczenia, mógł tylko stwarzać lepsze lub gorsze wrażenie.

W trzeciej kwarcie za pięć przewinień spadła Barbara Skowronek i wydawało się, że to może  spowodować  kolejną lawinę. Jednak w końcówce olsztynianki odzyskały wigor i nawet czwartą odsłonę wygrały , zdobywając sporo oczek z szybkiego ataku.