Efektowny finisz KKS-u – Czwarta kwarta – marzenie!

Wprawdzie koszykarki KKS Olsztyn już wcześniej zapewniły sobie dalsza grę w I lidze, ale chciały efektownie zakończyć sezon. Udało im się to doskonale. W wyjazdowym spotkaniu pokonały zespół Karkonoszy Jelenia Góra 95:67 (20:24, 19:18, 24:15, 32:12). Zwłaszcza ostatnia kwarta była w wykonaniu olsztynianek popisowa.

Karkonosze Jelenia Góra – KKS Olsztyn 67:95 (24:20, 18:19, 15:14, 12:32)

KKS Olsztyn : Karina Różyńska-38, Dominika Spittal-15, Joanna Markiewicz-15, Natalia Żukowska-4, Karolina Skiejka-10, Alicja Szych-0, Jolanta Wichłacz-0, Alicja Minczewska-5, Emilia Rutkowska-8, Magdalena Saternus-0.

Mocnym akcentem zakończyły sezon koszykarki KKS-u, które grały do końca i za to im dziękujemy. Spotkanie z Karkonoszami przez wiele minut było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie prowadzenie zmieniało się, ale żadna ze stron nie osiągnęła większej przewagi. Mecz toczył się w niezłym tempie, co olsztyniankom odpowiadało, bo kondycja zawsze była ich mocna stroną.

Po przerwie KKS dominował już pod każdym względem Znakomitą skuteczność zaprezentowała po raz kolejny Karina Różyńska, która mając sporo swobody bezlitośnie „dziurawiła” kosz rywalek. Zdobycie 38 oczek ma swoją wymowę. Po raz kolejny zaimponowała Dominika Spittal, coraz pewniej grała Karolina Skiejka, a na swoim poziomie Joanna Markiewicz.

Czwarta kwarta to już popis olsztynianek, które zdeklasowały rywalki, odnosząc bardzo efektowne zwycięstwo.

AZS Uniwersytet Gdański – Domeny.PL Siemaszka 45:44

AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. – Wisła McArthur II Kraków 57:59

AZS UMCS Lublin – SKS Unia Swarzędz 69:63

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – KKS Olsztyn 67:95

1. Domeny.PL Siemaszka 24 14   10 – 4  867 – 779

2. Wisła McArthur II Kraków  23 14    10 – 4  762 – 713

3. AZS Uniwersytet Gdański  22 14   8 – 6   952 – 881

4. KKS Olsztyn  22  14   8 – 6   1097 – 1032