Efektowny występ Truso w Prabutach – Kwarta na rozgrzewkę

Tylko w pierwszej kwarcie mogły był wątpliwości kto wygra mecz w Prabutach. Gospodarze dotrzymywali kroku MKS Truso, bo ci przyjechali na spotkanie trochę spóźnieni i nie zdążyli się porządnie rozgrzać. Na początku czuli się więc trochę nieswojo, ale gdy mięśnie zaczęły pracować tak jak trzeba, miejscowi przeżywali trudne chwile. Ostatecznie Truso wygrało w Prabutach mecz w rozgrywkach o wejście do II ligi z zespołem Gryf Vectro 92:54(17:14, 26:9, 20:13, 29:18).

MKS Truso Elbląg: Piotr Mackiewicz-12, Marcin Zalewski-4, Damian Jędrzejewicz-14, Jarosław Jakubów-9, Piotr Prokurat-8, Kamil Pożarycki-2, Michał Morawski-3, Marcin Gawron-2, Tomasz Lipski-7, Paweł Budziński-16, Karol Sartanowicz-5, Grzegorz Czarnul-10

Po niewyraźnej pierwszej kwarcie w następnych elblążanie niepodzielnie panowali na boisku. Bez kłopotu radzili sobie ze strefą gospodarzy, dobrze funkcjonowała zbiórka, co z kolei dawało okazje do przeprowadzania szybkich kontr. Przewaga rosła z każdą minuta i trener Adam Prus mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, którzy wybrali się do Prabut. Mecz bez stresów, dający okazje do połączenia efektownej gry ze skutecznością. W takich okolicznościach można zaryzykować, bo nie ma przykrych konsekwencji.

Gryf Vectro Prabuty – MKS Truso Elbląg  54:92 (14:17, 9:26, 13:20, 18:29)

1 STK SSA II Słupsk 9  16  711:624  7  2

2 SSK Kobylnica 8   14  604:540   6   2

3 Kielno 8  14   617:562    6   2

4 Truso Elbląg 7   12   569:472   5   2

5 Itago Gdynia 7   11    465:438   4  3

6 NLO SMS PZKosz Władysławowo 7  11    498:494  4  3

7 GKK AWF Gdańsk 9   10   559:619   1   8