Fantastyczna szarża Inter Parts po przerwie – Obiecali i słowa dotrzymali

Koszykarze Inter Parts AZS UWM znów dostarczyli nam niesamowitych wrażeń. Po koncertowej grze w drugiej części meczu pokonali w Kortowie rewanżowym meczu I rundy play off Księżaka Łowicz 109:86 (26:25,27:28,28:19, 28:14), wyrównując stan rywalizacji na 1:1. Oczywiście był to warunek konieczny by doszło do trzeciej, decydującej potyczki (szkoda że w Łowiczu), ale przebieg niedzielnego spotkania tchnął w nas dużą nadzieję. Księżak to przecież solidna firma, a w drugiej części, zdając sobie sprawę, że nic tu nie zdziała czekał tylko na końcowa syrenę, bo nokaut był blisko. Każdy mecz plaay off to odzielny rozdział. Oby ten następny też należał do olsztynian

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Księżak Łowicz 109:86 (26:25,27:28,28:19, 28:14) stan rywalizacji 1:1

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-1, Paweł Śpica-20, Krzysztof Kawałek-23, Jarosław Andrusiewicz-11, Mariusz Olejko-0, Marcin Kowalewski-35, Piotr Rosiński-6, Karol Obarek-5, Rafał Kułakowski-0.

{AdmirorGallery}ak1{/AdmirorGallery}

Goście przyjechali do Olsztyna z postanowieniem zakończenia rywalizacji z Inter Parts po dwóch spotkaniach i do przerwy realizowali plan. Mecz był niezwykle wyrównany, na wysokim poziomie, oba zespoły grały z wiarą w końcowy sukces. Remis 53:53 odzwierciedlał przebieg wydarzeń, ale częściej na prowadzeniu byli łowiczanie.

Można było jednak odnieść wrażenie, że nastąpi taki moment, że dwie trzy minuty zadecydują o losach meczu. Trudno przecież podczas tak bezpardonowej walki uniknąć chwili słabości. I tak się stało pod koniec trzeciej odsłony, kiedy ze stanu 70:70 olsztynianie odskoczyli na 81:72. To wyraźnie osłabiło morale zawodników Księżaka, którzy w czwartej kwarcie poddali się bez walki, a Inter Parts jak wytrawny bokser zadawał ciosy w narożniku.

Zadecydowała równa gra przez cały mecz i duża waleczność, której wyznacznikiem były zbiórki (48 do 20), akcje tzw. drugiej szansy (23 do 6) i punkty spod kosza (50 do 34). Dziesięć „trójek” też zrobiło swoje. Pod tablicami znakomicie grali: Marcin Kowalewski i Krzysztof Kawałek, a nasz najlepszy snajper popisał się niecodziennym rekordem snajperskim zdobywając 35 punktów.

Dziękujemy i prosimy o jeszcze w…Łowiczu.

Wyniki (  nawiasie wyniki pierwszych spotkań)

KK Świecie – OPEN Florentyna Pleszew 46:114  (67:108) stan 0:2

Korsarz Gdańsk – AZS Politechnika Poznań  96:78 (66:104) stan 1:1

TS Żuraw Gniewino – Franz Astoria Bydgoszcz  90:85 (70:71) stan 1:1

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – KS KSIĘŻAK Łowicz 109:86 (84:108) stan 1:1