Fantastyczny bój KKS z faworytkami – Naprawdę niewiele brakowało

Koszykarki KKS Arnika Apteki nie wygrały jeszcze meczu w ostatniej fazie rozgrywek, ale walczą grając nawet ze zdecydowanymi faworytkami. W sobotę gościły w sali przy ul Głowackiego Language School Pabianice i stoczyły z wiceliderem fantastyczny bój. Objęły prowadzenie w trzeciej kwarcie i długo utrzymywały nieznaczny dystans. Zryw rywalek dał im w końcówce przewagę (81:73), ale olsztynianki ani myślały rezygnować. Pięć punktów  Kariny Różyńskiej znów dały nam nadzieję. Na pół minuty przed syreną zespół gości prowadził 82:80, wszystko było jeszcze możliwe. Po czasie wziętym przez KKS olsztynianki „ustawiły” akcję, ale rzut Kariny za „trzy” był niecelny i Pabianice zachowały zwycięstwo 82:80 (27:23, 12:14, 22:26, 21:17).

KKS Arnika Apteki Olsztyn –  Language School Pabianice 80:82 (23:27, 14:12, 26:22, 17:21)

KKS Arnika Apteki Olsztyn: Karina Różyńska-17, Joanna Markiewicz-15, Natalia Żukowska-5, Emilia Rutkowska-13, Alicja Szych-0, Iwona Polak-0, Alicja Minczewska-8, Barbara Skowronek-17, Jolanta Wichłacz-5

Udział w finale rozgrywek I ligi ma być cenną nauką. Żeby przyniosła ona efekt trzeba maksimum zaangażowania, nawet gdy się przegrywa. Taka dewiza przyświeca ambitnym zawodniczkom KKS, które omal nie sprawiły w sobotę sensacji. Rozegrały bardzo wyrównany, długimi okresami pasjonujący mecz z wiceliderem tabeli z Pabianic i na pewno taka potyczka przyniesie w przyszłości wiele korzyści.

KKS rozpoczął mecz bardzo bojowo. W pierwszej kwarcie prowadził, ale okupił to sporą liczbą przewinień, stąd wymuszone zmiany. W końcówce tej kwarty faworytki wykorzystały swe atuty, ale cztery oczka zapasu to niewoli.

Drużyna gości powiększyła dystans na początku drugiej odsłony (39:29) i wydawało się, że Pabianice przejmą kontrolę. Nic z tego KKS się zerwał do ataku, odrobił straty, a po „trójce” Jolanty Wichłacz odzyskał prowadzenie. Od tego momentu trwał zacięty bój o „przełamanie” rywala, przy czym olsztynianki były minimalnie przed rywalkami. Dopiero na 4 minuty przed końcem wicelider zdołał zdobyć kilka punktów z rzędu. KKS jakby przeżywał kryzys i rywalki uciekły na 73:81. Pięć punktów z rzędu Kariny Różyńskiej pozwoliło wrócić nam do gry. Potem jeszcze punkty Barbary Skowronek stworzyły realną szansę, przynajmniej na dogrywkę. Ale ostatnia akcja niestety nie udała się.

Mimo wszystko wielkie brawa, tym razem szczególnie wyróżniły się wysokie zawodniczki (Barbara Skowronek, Emilia Rutkowska, Joanna Markiewicz), choć wszystkie walczyły do ostatniego tchu.

SMS PZKosz Łomianki – AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów 39:62

KKS Apteki Arnika Olsztyn – Language School Pabianice 80:82

Domeny.pl Siemaszka – AZS Uniwersytet Warszawski 59:64

MKS PWSZ Kon-Bet Konin – MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 78:70

1 Language School Pabianice 20 11 9 – 2  728 – 632

2 AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów 20 11 9 – 2  727 – 623

3 MKS PWSZ Kon-Bet Konin 18 11 7 – 4 746 – 719

4 AZS Uniwersytet Warszawski 17 11 6 – 5 734 – 744