Final Four Mrągowo 2011 – Olimp Kętrzyn wygrał wszystko

Każdą inicjatywę, która ma na celu rozwój młodzieżowego basketu w regionie przyjmujemy z ogromną radością i…nadzieją. Mamy wprawdzie w regionie dwa niezłe zespoły seniorskie (Inter Parts i Truso), ale w rozgrywkach juniorów, kadetów jesteśmy bardzo daleko od czołówki. Takie turnieje jak Final Four Mrągowo 2011 są impulsem, a także dowodem jak popularna jest to dyscyplina i jakie wywołuje emocje. Turniej wygrał Olimp Kętrzyn, potwierdzając kolejny postęp.

 

Kluczowym spotkaniem turnieju okazała się potyczka Olimpu z Trójką Nidzica, w której nikt nie chciał ustąpić na krok. Oba zespoły dość wyraźnie zdystansowały kolejną dwójkę, co ani olsztynian, ani mrągowian nie powinno zniechęcać. Wszystko przed nimi. Najważniejsze, by do takich konfrontacji dochodziło jak najczęściej, byśmy nie zamykali się tylko w rozgrywkach szkolnych, które oczywiście są prestiżowe, ale to za mało by dogonić czołówkę krajową.

Wyniki i krótki relacje

KS AS Mrągowo – UKS Trójeczka Olsztyn 36:42

Nie wyszedł pierwszy mecz gospodarzom turnieju. Za bardzo chcieli wygrać z drużyną, dla której był to pierwszy tak duży turniej. ASy przez trzecią i czwartą kwartę ambitnie goniły przeciwników ale na odniesienie zwycięstwa zabrakło czasu.

UKS Trójka Nidzica – UKS Olimp Kętrzyn 51:55

Mecz ten pokazał co czeka nas 17 maja 2011r. kiedy to w Nidzicy odbędą się Finały Mistrzostw Województwa W-M. Bardzo zacięte spotkanie, przez 3,5 kwarty gra kosz za kosz. W ostatnich minutach meczu Olimp Kętrzyn rzucił 4 cenne rzuty wolne, które zdecydowały o wyniku końcowym.

KS AS Mrągowo – UKS Olimp Kętrzyn 26:43

ASy chciały wykorzystać zmęczenie Olimpu Kętrzyn z poprzedniego spotkania. Ale zawodnicy kętrzyńskiego zespoły są przyzwyczajeni do takiego zmęczenia. Kontrolowali całe spotkanie od początku do końca i odnieśli kolejne zwycięstwo w turnieju.

UKS Trójka Nidzica – UKS Trójeczka Olsztyn 57:32

Trójka Nidzica podrażniona porażką w meczu z Kętrzynem pokazała kto jest drugą drużyną Final Four Mrągowo 2011r. Pewnie wygrała mecz z Olsztynem.

KS AS Mrągowo – UKS Trójka Nidzica 39:88

Gospodarzom zabrakło wiary w zwycięstwo czy uzyskanie choćby dobrego wyniku z drużyną której do zwycięstwa w FFM2011 zabrakło tak niewiele. Wynik meczu mówi sam za siebie.

UKS Trójeczka Olsztyn – UKS Olimp Kętrzyn 37:57

Łatwe zwycięstwo kętrzyńskiej drużyny. 3 zwycięstwa i wygrana w pierwszej edycji turnieju.
Końcowa tabela

1 UKS Olimp Kętrzyn  3  6 155:114
2 UKS Trójka Nidzica   3  5 196:126
3 UKS Trójeczka Olsztyn  3 4 111:150
4 KS AS Mrągowo  3   3 101:173

MVP turnieju: Tomasz Sobolewski (UKS Trójka Nidzica)

Najlepsza „piątka” turnieju:

Adam Siewruk (UKS Olimp Kętrzyn), Karol Wasilewski (UKS Olimp Kętrzyn), Tomasz Sobolewski (UKS Trójka Nidzica), Tomasz Kołakowski (UKS Trójeczka Olsztyn), Marcel Portalski (KS AS Mrągowo)

Zdjęcia: Piort Piercewicz (Kurier Mrągowski) oraz Roman Koziatek (KS AS Mrągowo)

{vsig}bartek{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x