Finał strefy juniorów – Działdowianie zagraja na maksa

W sobotę w Działdowie odbędzie się finałowy turniej strefy pomorsko-warmińsko-mazurskiej w koszykówce juniorów. Jedynym naszym reprezentantem będzie UKS Trójka Działdowo. Podopieczni trenera Pawła Szczurewskiego wygrali najpierw ligę wojewódzką, a potem w półfinale zajęli drugie miejsce premiowane awansem do czołowej czwórki. Teraz powalczą o kolejną promocję. Trzy najlepsze ekipy sobotniej imprezy wystąpią w Mistrzostwach Polski.

 Ale po kolei. Działdowianie w cuglach wygrali rozgrywki w regionie, czego oczywiście można było oczekiwać, bowiem basket w tym mieście ma swoje znaczące miejsca od dawna, głównie dzięki trenerom-pasjonatom pracującym z młodzieżą.

Końcowa kolejność w lidze wojewódzkiej była następująca:

1 Trójka Działdowo

2 Truso I Elbląg

3 Olimp Kętrzyn

4 Trójeczka Olsztyn

5 Truso II Elbląg

6 Kadra Wojewódzka Kadetów (rocznik 1996)

 Trzy najlepsze zespoły awansowały do półfinału strefy, gdzie spotkały się w dwóch grupach z rywalami z Pomorza. To jeden z najsilniejszych okręgów o dużym potencjale klubów i zawodników.

Kolejnośc w półfinałach:

Grupa I

1 GTK Gdynia

2 Trójka Działdowo

3 Olimp Kętrzyn

Grupa II

1 Trefl Sopot

2 Basket Kwidzyn

3 Truso I Elbląg

 Po dwie najlepsze ekipy awansowały do sobotniego finału w Działdowie, który odbędzie się w systemie pucharowym. W parach zmierzą się: Trójka Działdowo z Treflem Sopot, a GTK Gdynia z Basketem Kwidzyn. Zwycięzcy zagrają o pierwsze miejsce, pokonani o trzecie. Chodzą słuchy, że do Mistrzostw Polski mogą być dopuszczone cztery zespoły z tej strefy ze względu na dużą liczbę zawodników uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego, ale jest to na razie informacja nie potwierdzona.

Wracając do działdowian na pewno nie są faworytami tego turnieju. Mankamentem jest zbyt wąska grupa wartościowych zawodników, stąd kłopoty w końcówkach spotkań. Tak było tydzień temu w półfinałach, kiedy Trójka prowadziła dość długo z GTK, ale w końcówce podopiecznym trenera Szczurewskiego zabrakło sił. W każdym razie zespól zapowiada ambitną walkę i zamierza stoczyć twardy bój z każdym przeciwnikiem. Już w pierwszym spotkaniu działdowianie zagrają przeciw Treflowi, gdzie od pewnego czasu występuje wychowanek Trójki Filip Małgorzaciak. To bardzo zdolny snajper, który w Sopocie ma dużą szansę wypłynięcia na szersze wody, stąd  zgoda trenera na przeprowadzkę do Trójmiasta.

Oto skład Trójki Działdowo ( w nawiasie podajemy liczbe punktów zdobytych w półfinałowych spotkaniach z Olimpem Kętrzyn i GTK Gdynia)

 Patryk Krykant (28,16)

Marcin Nowacki (24,13)

Piotr Wadecki (22,19)

Patryk Pec (18,15)

Kamil Milewski (15,7)

Marek Dziosek (2,3)

Patryk Jankowski (0,2)

Mateusz Leoniak (0,0)

Sebastian Brzozowski (0,0)

 

W półfinałach: Trójka Działdowo pokonała Olimp Kętrzyn 111:56 i przegrała z GTK Gdynia 75:112.

 Program turnieju:

Sobota

Godz. 10: Trójka Działdowo – Trefl Sopot

Godz. 12 GTK Gdynia – Basket Kwidzyn

 Godz. 15: mecz o 3 miejsce

Godz. 17 mecz o 1 miejsce.

 

Turniej odbędzie się w Sali  Gimnazjum nr 2 (ul Sportowa) w Działdowie

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x