Finał strefy w Działdowie – Zderzenie z rzeczywistością

W lidze wojewódzkiej juniorzy UKS Trójka Działdowo nie mieli godnych siebie przeciwników i wygrywali mecze w cuglach. W ten weekend zderzyli się z zupełnie innym światem basketu. Rozgrywali u siebie finałowy turniej strefy pomorsko- warmińsko-mazurskiej i musieli stawić czoła klubom, gdzie  pracę z młodzieżą prowadzi się na wielką skalę. Zajęli czwarte miejsce, ale łatwo skóry nie sprzedali.

 

 Turniej w Działdowie rozgrywano systemem pucharowym. Półfinałowym rywalem Trójki był faworyt imprezy Trefl Sopot.

UKS Trójka Działdowo – Trefl Sopot 66:100 (11:29, 22:22, 18:28, 15:21)

 UKS Trójka Działdowo: Mateusz Leoniak-0, Marek Wiosek-0, Sebastian Brzozowski-0, Patryk Peć-8, Kamil Milewski-10, Marcin Nowacki-12, Patryk Jankowski-1, Piotr Wadecki-18, Patryk Krykant-17.

 Gospodarze walczyli z determinacją, ale siły były nierówne. Sopocianie dysponowali dwunastką wysokich, o równym poziomie graczy, trener miał więc pole manewru i nie drżał, kiedy jego teoretycznie najlepsi zawodnicy łapali przewinienia. Wynik, biorąc pod uwagę możliwości, zupełnie przyzwoity, gra też, dlatego z nadzieją wszyscy oczekiwali następnej potyczki o trzecie miejsce, które jest przepustką do rywalizacji o Mistrzostwo Polski.

W drugim półfinale GTK pokonało Basket kwidzyn 117:50

 UKS Trójka Działdowo –Basket Kwidzyn 50:85 (11:19, 16:19, 11:16, 12:31)

 UKS Trójka Działdowo: Mateusz Leoniak-0, Marek Wiosek-10, Sebastian Brzozowski-0, Patryk Peć-9, Kamil Milewski-4, Marcin Nowacki-7, Patryk Jankowski-0, Patryk Krykant-18.

 Nadzieje na zwycięstwo były duże do momentu, kiedy jeden z najlepszym zawodników zespołu Piotr Wadecki nie zgłosił trenerowi Pawłowi Szczurewskiemu kontuzji. Stwierdził, że nie czuje się na siłach by zagrać i w tym momencie cały plan taktyczny runął. Działdowianie dopóki mieli siły walczyli i sprawa końcowego wyniku była otwarta. W czwartej kwarcie nie potrafili już powstrzymać ataków rywali, stąd wysoka porażka. W pełnym składzie była szansa na sukces.

Tym samym Trójka Działdowo zajęła w turnieju czwarte miejsce, a tylko trzy ekipy uzyskiwały awans do Mistrzostw Polski, w kolejności zakończonej imprezy: Trefl Sopot, GTK Gdynia, Basket Kwidzyn

Finałowy mecz Trefla z GTK był pokazem basketu na najwyższym poziomie. Wprawdzie sopocianie wygrali 98:67, ale koszykarze obu zespołów zaprezentowali piękną, dojrzałą grę. Nie wykluczone, że spotkają się w wielkim finale Mistrzostw Polski.

Działdowianie nie stracili jeszcze nadziei na występ w MP. Mówi się, że nasza strefa otrzyma dodatkową dziką kartę, ale na razie ta informacja nie została potwierdzona.

Kolejność w turnieju w Działdowie

1 Trefl Sopot

2 GTK Gdynia

3 Basket Kwidzyn

4 Trójka Działdowo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x