Florentyna nie do ugryzienia- Inter Parts uniknął setki

Tak jak można było oczekiwać koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn nie sprostali w wyjazdowej potyczce zespołowi Open Florentyna Pleszew. Wysoka porażka 64:99 (17:26, 15:26, 11:26, 21;21) jest wykładnikiem tego co działo się na boisku. Gospodarze zmontowali mocna ekipę maja wysokie aspiracje i trzeba przyznać, że jest to poparte wieloma atutami. Akademicy byli w sobotę bez szans.

Open Florentyna Pleszew – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 99:64 (26:17, 26:15, 26:11, 21;21)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Artur Markowski-0, Grzegorz Jankowski-0, Jacek Chojnacki-2, Piotr Ćwirko-0, Piotr Rosiński-12, Krzysztof Kawałek-7, Marcin Kowalewski-20, Jarosław Andrusiewicz-10. Karol Obarek-9, Rafał Kułakowski-4

Emocji w tym spotkaniu było jak na lekarstwo. Olsztynianie nie mogli przeciwstawić się urozmaiconym atakom gospodarzy, których przewaga wzrastała z minuty na minutę. W trzeciej kwarcie osiągnęła ponad 30 punktów i zanosiło się na klęskę. Na szczęście w ostatniej odsłonie motywacja faworytów spadła, a kortowianie walczyli o zmniejszenie strat i uniknęli kompromitującego wyniku. Trzeba się pogodzić z porażka, niektórzy przeciwnicy są po prostu nie do ugryzienia.

GKK Gorzów Wlkp. – AZS Politechnika Poznań  77:94

OPEN Florentyna Pleszew – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 99:64

KS Żyrardowianka Żyrardów – Trefl II Sopot 70:95

KK Świecie – TS Żuraw Gniewino 65:74

WILKI Morskie Szczecin – Astoria Bydgoszcz 62:73

SMS PZKosz Władysławowo – Korsarz Gdańsk 76:74

1 OPEN Florentyna Pleszew 10 5 5 – 0 482 – 304

2 TS Żuraw Gniewino 9 5 4 – 1 369 – 343