Gdynia pokonana w Olsztynie! – Dziewczyny, jesteście wspaniałe!

Mecze KKS-u Olsztyn z GTK Gdynia w różnych kategoriach wiekowych mają dla naszych dziewczyn szczególne znaczenie. Są one po prostu tak ambitne, że zwycięstwa nad tuzami polskiego basketu sprawiają dodatkowa satysfakcje. Tę chwile radości przeżyły w niedzielę juniorki zespołu z Olsztyna. Podopieczne Państwa Sztąberskich pokonały we własnej hali właśnie GTK Gdynia 84:80 (20:22, 21:20, 22:10, 21:28). Gratulujemy i dziękujemy!

KKS Olsztyn – GTK Gdynia 84:80 (20:22, 21:20, 22:10, 21:28)

KKS Olsztyn: Patrycja Jastrzębska-27, Andżelika Skarżycka-18 (4×3), Ksenia Zajączkowska-15, Alicja Szych-7, Iwona Polak-7, Paulina Rojek-4 (1×3), Natalia Żukowska-2, Aleksandra Żygowska-2, Natalia Dzieniszewska-0, Patrycja Grażewicz-2.

Olsztynianki były wyjątkowo zmobilizowane. Już na piątkowym treningu widać było duże skupienie nad każdym wykonywanym elementem, a w oczach sportową złość. Dziewczęta zachowały koncentrację i energię do niedzieli, rozegrały doskonały mecz, który do końca trzymał w napięciu, bo przecież Gdynia nie lubi przegrywać i też walczyła w końcówce o zwycięstwo.

Dwie pierwsze kwarty bardzo wyrównane, z lekką przewaga olsztynianek, ale nieszczęśliwymi końcówkami, gdzie traciliśmy punkty. Wynik oscylował wokół remisu i wszystko miało rozstrzygnąć się po przerwie,

Trzecia odsłona znakomita. Świetna obrona, agresja w grze wybiły zupełnie z konceptu gdynianki i wydawało się, że wygrana jest już przesądzona. Rywalki jednak nie rezygnowały. Rozpoczęły ostatnią kwartę od dwóch celnych „trójek”. Na szczęście Andżelika Skarżycka też odpowiedziała rzutem za trzy. Przewaga jednak topniała i gdynianki zniwelowały ją do jednego punktu (81:80 dla KKS). Czasu było coraz mniej. Udana akcja Natalii Żukowskiej i celny osobisty Alicji Szych załatwiły sprawę.

Bardzo ważne zwycięstwo, głównie z e względów motywacyjnych. Dziewczyny odpowiednio przygotowały się do tego spotkania, zrealizowały plan i jest piękny efekt. I tak powinno być w Mistrzostwach Polski, bo zarówno GTK jak KKS zapewniły już sobie awans do rozgrywek centralnych.

Bardzo dobre spotkanie Kseni Zajączkowskiej i przede wszystkim bardzo skutecznej Patrycji Jastrzębskiej, która musiała walczyć na desce z wysokimi i silnymi rywalkami. Dawała sobie radę znakomicie.

Do końca pozostały dwa mecze z Lęborkiem, które KKS zapewne wygra i będziemy czekać z nadzieja na występy w Mistrzostwach Polski.

1 VBW GTK Gdynia 6   11   566:363   5  1

2 KKS Olsztyn 6   11   488:408   5   1

3 Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 6   9    455:448   3   3

4 UKS Bryza Kolbudy 5    6    295:371    1   4

5 UKS Jedynka Lębork 5   5    258:472    0   5