I-ligowy KKS w Sokołowie Podlaskim – Sukces w dobrym stylu

Koszykarki I-ligowego KKS-u Olsztyn  kontynuują przygotowania do rozgrywek. Jednym z ostatnich sprawdzianów był udział w turnieju w Sokołowie Podlaskim, gdzie oprócz olsztynianek grają dwa mocne zespoły: miejscowy MKS i AZS UMCS Gdynia oraz trochę słabszy – SKK Polonia Warszawa. Podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego odniosły komplet zwycięstw i wygrały turniej w dibrym stylu. W niedzielę pokonały miejscowy MKS 85:70.

W inauguracyjny meczu z lubliniankami KKS wypadł doskonale, zwłaszcza w drugiej połowie. Kiedy podkręcił tempo i zaczął agresywniej bronić akademiczki chwilami były bezradne. Do przerwy nasz zespół przegrywał ośmioma punktami, a tajemnica takiego obrotu sprawy tkwiła podobno w różnych obręczach zamontowanych na tablicach w hali w Sokołowie. Od jednej piłka się odbijała i nie chciała wpaść ( na tę dziewczęta grały w I części)  do drugiego kosza wchodziła nawet przy lekkim muśnięciu obręczy. Ile w tym prawdy? Zapewne trochę jest, ale i styl gry olsztynianek po przerwie był dużo lepszy

W drugiej potyczce KKS był zdecydowanym faworytem i ta rola wyraźnie rozprężyła zawodniczki, które pofolgowały i pozwalały rywalkom na zbyt wiele. Wynik był wprawdzie pod kontrolą, ale gra nie zachwyciła. Warto dodać, że w zespole olsztyńskim brakuje Barbary Skowronek, która jest lekko kontuzjowana i trener nie chciał ryzykować, bo do rozgrywek ligowych tuz tuż.

W niedzielę w spotkaniu o pierwsze miejsce KKS zagra z MKS Sokołów Podlaski, który pokonał Polonie różnicą 30 punktów, a AZS trzema oczkami przy wydatnej pomocy sędziów.

KKS Olsztyn – AZS UMCS Lublin 80:70 (15:21, 23:25, 22:13, 20:11)

KKS Olsztyn: Różyńska-29(3), Markiewicz-19(1), Rutkowska-12(2), Minczewska-9(1), Szych-4, Wichłacz-3(1), Taboryk-2, Spittal-2, Żukowska-0, Polak -0

KKS Olsztyn – SKK Polonia Warszawa 69:60 (22:18, 21:12, 14:14, 12:16)

KKS Olsztyn: Różyńska-18(1), Markiewicz-10 , Rutkowska- 6(2), Minczewska-5 , Szych-0, Wichłacz-6 , Taboryk-4, Spittal-2, Żukowska-7(1), Polak -5

MKS Sokołów PodlaskiKKS Olsztyn 70:85 (22:17, 19:25, 14:21, 15:22)

KKS Olsztyn: Różyńska-22, Markiewicz-23(2) , Rutkowska-13(1), Minczewska-8, Szych-0, Wichłacz-7(1) , Taboryk-0,  Spittal-2, Żukowska-10 , Polak -0

Ostatnie spotkanie decydowało o pierwszym miejscu w turnieju. Zespołowi z Sokołowa bardzo zależało na zwycięstwie przed własną publicznością i do przerwy mecz był wyrównany, a olsztynianki dopiero w drugiej kwarcie wyszły na prowadzenie. Po zmianie stron nie było już wątpliwości kto jest lepszy. KKS zagrał w swoim stylu, może szwankowała trochę skuteczność, ale nie przeszkodziło to w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa.

Turniej potwierdził dobre przygotowanie drużyny, która pewnie wygrała trzy spotkania, mimo że w składzie zabrakło podstawowej zawodniczki Barbary Skowronek. Natomiast miłą niespodzianka była postawa Natalii Żukowskiej (zwłaszcza w ostatnim meczu), mamy więc coraz szerszą grupę wartościowych zawodniczek.

30 września o g. 18.45 w Sali OSiR-u przy ul. Głowackiego odbędzie się prezentacja zespołu przed ligowa premierą. W imieniu zawodniczek i sztabu szkoleniowego serdecznie zapraszamy kibiców. Warto zintegrować się z drużyną, bo przez wiele miesięcy czeka nas twarda walka o punkty.