II ligi w Elblagu nie będzie – A tak dobrze się zaczęło…

Koszykarzom Truso Elbląg nie powiódł się atak na II ligę. W pierwszym turnieju półfinałowym zajęli ostatecznie ostatnie miejsce  Zadecydowała bardzo wysoka porażka w sobotniej potyczce z Piotrcovią. W niedzielę Rosa pokonała Piotrcovię 69:51 i w tym monencie elblążanie stracili szanse. Załamani tym faktem przegrali ostatnie spotkanie z Wilkami Morskimi 59:75.

Stargard Szczeciński

I dzień

W inauguracyjnym spotkaniu turnieju półfinałowego Turuso Elbląg wygrało z Rosą Radom 57:46 (16:17, 11:12, 16:11, 14:6).

MKS Truso Elbląg – Rosa Radom 57:46 (16:17, 11:12, 16:11, 14:6)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-7, Michał Morawski-4, Damian Jędrzejewicz-7, Jarosław Jakubów-4, Piotr Prokurat-7, Kamil Pożarycki-0, Marcin Gawron-0, Maciej Bałabuch-14, Paweł Budziński-12, Karol Sartanowicz-2, Tomasz Lipski-0

To są spotkania o najwyższą, gdzie każdy wynik ma ogromne znaczenie, trudno więc dziwić się nerwowości. Brakuje w takich meczach pięknych akcji, za to jest wielkie zaangażowanie, walka. Elblążanom ciężko było wejść w to spotkanie. W pierwszej kwarcie prowadzenie zmieniało się, ale przegraliśmy ją jednym punktem. Na początku drugiej odsłony rywale wykorzystali niemoc Truso w ataku i odskoczyli na 27:20. Za chwilę role się odwróciły i było 27:27. Przez prawie trzy minuty żadna ze stron nie zdobyła kosza, na kilkanaście sekund przed przerwą zawodnik Rosy trafił i zapewnił drużynie minimalna przewagę.

W drugiej połowie nadal trwała bezpardonowa walka, z tym, że zaznaczyły się większe atuty Truso. Nie szło najlepiej w ofensywie, za to obrona była niezwykle szczelna. W czwartej odsłonie goście byli już bezradni. Elblążanie wreszcie uzyskali „komfortowy” dystans i końcówkę rozegrali pod swoje dyktando. W drugiej części meczu dużą role odegrały cztery celne „trójki”, choć procent skuteczności w całym spotkaniu nie był delikatnie mówiąc imponujący.

Liczy się zwycięstwo. Przypomnę, że w tym turnieju oprócz awansu ważna jest wygrana z zespołem, który też zakwalifikuje się do finału.

Truso Elbląg – Rosa Radom 57:46 (16:17, 11:12, 16:11, 14:6)

Wilki Morskie Szczecin – Piotrcovia 60:83 (19:19, 19:19, 12:18, 10:27)

1 Piotrcovia   Piotrków  1   2  83:60

2 Truso Elbląg     1   2  57:46

3 Rosa Radom   1   1   46:57

4 Wilki Morskie Szczecin  1  1  60:83

II dzień

W drugim dniu turnieju półfinałowego awans do II ligi koszykarzy spotkało nas spore rozczarowanie. Truso Elbląg przegrało bardzo wysoko z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 57:87(12:27,8:27, 21:19, 16:11)

Truso Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 57:87 (12:27, 8:27, 21:22, 16:11)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-8, Michał Morawski-5, Damian Jędrzejewicz-0, Jarosław Jakubów-9, Piotr Prokurat-9, Kamil Pożarycki-0, Marcin Gawron-6, Maciej Bałabuch-12, Paweł Budziński-2, Karol Sartanowicz-6, Tomasz Lipski-0, Łukasz Kozłowski-0

Niestety drugi mecz zakończył się fatalnie dla elblążan, którzy w pierwszej części nie istnieli na boisku. Przez dwie kwarty zdołali uzbierać zaledwie 20 punktów, stracili zaś 54. Truso nie weszło w to spotkanie, ustępując rywalom w każdym elemencie. Niech nas nie myli przebieg drugiej części. Piotrcovia z całą pewnością oszczędzała siły, a w takich turniejach trzeba nimi umiejętnie gospodarować. Skuteczność Truso katastrofalna zwłaszcza z bliska i półdystansu: 14 celnych rzutów za dwa na 40 prób. Miejmy nadzieje, że to tylko słabszy dzień, a taki każdemu może się zdarzyć i w niedzielę elblążanie powalczą o finał

Wyniki:

Wilki Morskie Szczecin – Rosa Radom 54:72 (6:11,13:22,13;14,22:25)

Truso Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 57:87 (12:27,8:27,21:22,16;11)

1 Piotrcovia  2  4  170:117

2 Truso   2  3  114:143

3 Rosa 2  3   118:111

4 Wilki Morskie  2  2  114:155

III dzień.

W pierwszym meczu niedzielnym Rosa Radom wygrała z niepokonaną do tej pory Piotrcovią 69:51 i ten rezultat wyeliminował niestety Truso, które ma najgorszy bilans trzech zespołów z dwoma zwycięstwami (zakładamy, że elblążanie wygraja z Wilkami). Zadecydowała bardzo wysoka porażka w sobotniej potyczce. Turniej wygra Piotrcovia, ale ze zwycięstwem do finałowej imprezy awansuje Rosa Radom. Przedziwny turniej… A jednak stało sie inaczej Truso  przegrało z Wilkami i w tej sytuacji najlepsza okazała się Rosa, która przypomnijmy uległa w pierwszym dniu Truso.

Załamani przebiegiem turnieju koszykarze Truso mysleli chyba o wszystkim, tylko nie o meczu z Wilkami, który przegrali wysoko 59:75 (13:23,10:19,14:21,22:14), co zepchnęło ich na ostatnie miejsce w tabeli.

Wilki Morskie Szczecin – Truso Elbląg 75:59 (23:13,19:10,21:14,12:22)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-7, Michał Morawski-0, Damian Jędrzejewicz-2, Jarosław Jakubów-9, Piotr Prokurat-19 Kamil Pożarycki-0, Marcin Gawron-0, Maciej Bałabuch-5, Paweł Budziński-12, Karol Sartanowicz-3, Tomasz Lipski-0, Łukasz Kozłowski-2

Było to już spotkanie o przyslowiową pietruszę. Liczyła się przede wszystkim motywacja. Elblążanie, którzy stracili nadzieję rozpoczęli mecz bardzo źle i pierwsza połowa przesądziła o sukcesie gospodarzy.

Rosa Radom – Piotrcovia 69:51 (14:15,13;10,24:18,18:8)