Inauguracja ligi juniorek starszych – W derbach lepszy KKS

Zainaugurowane zostały rozgrywki juniorek starszych. W strefie pomorsko-warmińsko-mazurskiej do rywalizacji zgłosiły się tylko trzy zespoły: KKS Olsztyn, Truso Elbląg i GTK Gdynia, które rozegrają między sobą mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów Mistrzostw Polski. W ubiegłym sezonie olsztynianki zajęły w finale 4 miejsce. Nowe rozgrywki rozpoczęły od zwycięstwa nad Truso Elbląg 88:70 (23:19, 23;16, 22:18, 20:17)

KKS Olsztyn: Partycja Ulaszewska-26 (2×3), Dominika Spittal-13, Natalia Żukowska-12, Joanna Markiewicz-10, Maria Frąckowiak-6, Aleksandra Żygowska-6, Sylwia Bazan-3, Jolanta Wichłacz-3, Alicja Malinowska-2, Patrycja Smol-2.

Truso Elbląg: Agnieszka Przybytek-28, Renata Bogacka-27(3×3), Urszula Dębek-6, Małgorzata Pawlak-6, Joanna Jankowska-2, Dagmara Olejko-1.

Olsztynianki były faworytkami, ale w spotkaniach derbowych z Elblągiem różnie się układało. To spotkanie też miało zacięty przebieg, wprawdzie wszystkie kwarty wygrane zostały przez KKS, ale nieznacznie. Trwała walka o każdy punkt, bo w przypadku równej liczby zwycięstw o kolejności decydują bezpośrednie spotkania, stąd rozmiary zwycięstwa we własnej hali są istotne.

Zespół Olsztyna, w którego składzie wystąpiło kilka zawodniczek z I ligi, nie zagrał na spodziewanym poziomie. Nie potrafił znaleźć skutecznej recepty na dwie snajperki Elbląga: Agnieszkę Przybytek i Renatę Bogacką, które zdobyły w sumie 55 punktów na 70 całej drużyny.

W środę juniorki starsze KKS-u rozegrają drugi mecz w Gdyni z GTK. Przed tym spotkaniem odbędzie się spotkanie juniorek obu klubów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x