Inea lepsza od KKS bez dwóch zdań – Poznanianki nie dały się dogonić

Nie ma co ukrywać po cichu liczyliśmy na wygraną koszykarek KKS Arnika Apteki nad AZS Inea Poznań, ale musiał być spełniony podstawowy warunek. Koncertowa gra przez pełne 40 minut. Olsztynianki miały dobre momenty zwłaszcza doborowy duet: Karina Różyńska, Joanna Markiewicz (wspierała je Iwona Polak), ale chwile kryzysowe w tym spotkaniu okazały się opłakane w skutkach. Tak wyrównany zespołów jak Inea nie pozwolił sobie odebrać uzyskanej przewagi. W efekcie porażka olsztynianek 76:91 (16:21, 19:22, 20:27, 21:21)

KKS Arnika Apteki Olsztyn – Inea AZS Poznań 76:91 (16:21, 19:22, 20:27, 21:21)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-27. Dominika Spittal-2, Joanna Markiewicz-23, Natalia Żukowska-4, Iwona Polak-10, Alicja Minczewska-4, Jessica Musijowska-6, Ksenia Zajączkowska-0, Jolanta Wichłacz-0, Aleksandra Żygowska-0

Początek spotkania był wyrównany, prowadzenie zmieniało się, ale olsztynianki przy stanie 15:14 dopadła niemoc, co poznanianki bezlitośnie wykorzystały i pierwszą odsłonę skończyły z nieznaczną przewagą. Dystans powiększyły w drugiej kwarcie, a o losach spotkania przesądziła okres gry tuż po przerwie, kiedy Inea odskoczyła na 15 punktów i takiej straty nie dało się już odrobić. Dystans cały czas wahał się między 10-13 oczek, gra była bardzo wyrównana, ale poznanianki sprawiały bardzo solidne wrażenie i nie można było ich zaskoczyć. Tym bardziej, że nasze atuty sprowadzały się w tym spotkaniu do dwóch, najwyżej trzech zawodniczek, gdy rywalki stanowiły bardziej wyrównany team. Świadczy o tym dwucyfrowa zdobycz punktowa aż pięciu zawodniczek w tym Barbary Skowronek, która jeszcze niedawno grała w KKS.

Oczywiście tej porażki można było się spodziewać i nie przekreśla ona szans olsztynianek na awans do czołowej grupy. Niepokoi jednak fakt słabszej dyspozycji kilku zawodniczek, które w wielu meczach stanowiły ogromne wsparcie dla duetu: Różyńska-Markiewicz.. Patrząc na statystyki były one zbliżone z wyjątkiem: liczby fauli (24-15),  celności rzutów 40 o 50 procent i zbiórek: 41 do 56 na korzyść poznanianek, które zasłużenie wywiozły z Olsztyna komplet punktów.