Inter Parts AZS UWM nadal rządzi i dzieli – W Gniewinie bez cienia wątpliwości

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn są nadal na fali. Fakt znalezienia się w czołowej ósemce rozgrywek wyraźnie ich zmobilizował, a jednocześnie pozbawił tak nieprzyjemnej dla sportowca presji. W Gniewinie olsztynianie zaprezentowali się z jak najlepszej strony i odnieśli bardzo pewne zwycięstwo 89:76 (30:19, 15:15, 23:14, 21:28). I znów kluczem do sukcesu okazała się bardzo dobrze rozegrana pierwsza kwarta, kiedy gospodarze miotali się na boisku, a akademicy bezkarnie zdobywali punkty. Przewaga w tym spotkaniu sięgała 25 oczek, emocji więc za wiele nie było, ale wynikało to z ze skutecznej gry AZS-u.

 

Żuraw Gniewino – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 76:89 (19:30, 15:15, 14:23, 28:21)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-8, Paweł Śpica-18, Jarosław Chojnacki-21, Krzysztof Kawałek-4, Jarosław Andrusiewicz-9, Marcin Kowalewski-22, Piotr Rosiński-8, Karol Obarek-0, Rafał Kułakowski-1.

{gallery}cho11{/gallery}

W kolejnym meczu olsztynianie zaprezentowali skuteczny basket, co napawa optymizmem  przed ostatnią fazą rozgrywek , gdzie rywalizuje się systemem pucharowym. To powinno akademikom odpowiadać. Lubią wyzwania i są zdolni nawiązać walkę z każdym przeciwnikiem. Co istotne, posiedli w coraz większym stopniu umiejętność wygrywania na wyjazdach, co w przeszłości zdarzało się nader  rzadko.

W meczu w Gniewinie prawie wszystkie statystyki przemawiały za AZS-em. Niezła skuteczność z gry (ponad 53 procent) doskonała w rzutach osobistych (86 procent) i sporo „trójek” (6/16) to  były atuty nie do odparcia przez gospodarzy. Najważniejszy był jednak początek, kiedy zdobyta przewaga zagwarantowała spokój i utwierdziła w przekonaniu słuszność założeń taktycznych. W czwartej kwarcie olsztynianie już tak się nie angażowali. Cóż przy takiej przewadze punktowej motywacja spada, to jest normalne.

Najważniejsze, że zespół nabiera pewności siebie bo w fazie play off to najważniejszy atut.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x