Inter Parts AZS UWM powalczył po przerwie – Lider z Pleszewa pokazał klasę

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn po sobotnim zwycięstwie nad Politechnika Poznań (100:82) w niedzielę (5 lutego) przystąpiła do gry z liderem rozgrywek II ligi Open Florentyna Pleszew. Wprawdzie olsztynianie są nieobliczalni , gotowi do walki nawet z zespołami wyższych klas, ale tym razem niewiele mieli do powiedzenia. Wynik jest i tak lepszy niż wskazywałby na to początek spotkania, kiedy goście grali z pełną motywacją. Wykorzystywali swoje atuty, ograniczając możliwości gospodarzy, odcinając od rzutów najlepszych strzelców. W efekcie akademicy przegrali to spotkanie 82:96 (16:22, 13:25, 30:21, 23:28).

 

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Open Florentyna Pleszew  82:96 (16:22, 13:25, 30:21, 23:28).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-4, Paweł Śpica-9, Jarosław Chojnacki-16, Krzysztof Kawałek-6, Jarosław Anrusiewicz-13, Mariusz Olejko-8, Marcin Kowalewski-14, Piotr Rosiński-8, Karol Obarek-2, Rafał Kułakowski-2.

{gallery}ple5{/gallery}

Do przerwy było prawie 20 punktów przewagi gości i zanosiło się na ciężką porażkę, choć akademicy odrabiali w tym sezonie większe straty. Dominacja Pleszewa wynikała po prostu z ich wysokiej klasy. To dobry zespół główny kandydat do mistrzostwa, słowem jak na tę ligę drużyna doskonała, wyrównana, bez słabych punktów. Olsztynianie mogli czuć trudy sobotniej bardzo trudnej potyczki z Politechniką, ale nie w tym tkwiła wysoka przewaga rywali. Zablokowali mocne atuty olsztynian, a nasz wachlarz innych rozwiązań nie jest aż tak bogaty.

Po przerwie znani z niespodziewanych szarż olsztynianie zaatakowali i trzecią kwartę wyraźnie wygrali. Niektórzy zacierali ręce na fascynująca końcówkę. Ale goście szybko ostudzili nasze zapały i zakończyli spotkanie w pełnym poczuciu bezpieczeństwa. O tę porażkę trudno mieć pretensje. Rywal był lepszy, a my szukać będziemy punktów w następnych meczach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x